Ile kosztuje leczenie niepłodności?

0
1518
Ile kosztuje leczenie niepłodności?

Leczenie niepłodności Kraków nie należy do najtańszych, zwłaszcza, jeśli para nie może skorzystać z refundacji. W takim przypadku wszystkie koszty ponosi z własnej kieszeni. Czy klinika leczenia niepłodności Kraków jest placówką, na którą będzie stać parę starającą się o dziecko metodą in vitro?

In vitro – jakie są koszty leczenia w największych miastach?

Klinika in vitro Kraków proponuje leczenie niepłodności w granicach od ośmiu do dwunastu tysięcy złotych. Podobne koszty trzeba będzie ponieść, udając się do jednej z placówek medycznych zlokalizowanych w innych dużych miastach w kraju. Przedział cenowy nie jest przypadkowy. Nie można bowiem dokładnie wyliczyć, ile konkretnie będzie kosztować leczenie niepłodności kraków. Dzieje się tak dlatego, że każda para jest poddawana indywidualnej diagnostyce.

In vitro – od czego zależy wysokość kosztów?

Klinika leczenia niepłodności Kraków najwięcej pobiera za punkcję jajników, zapłodnienie i umieszczenie zarodków w macicy. Koszty te zresztą są podobne też w innych klinikach tego typu. Do niedawna bardzo dużym obciążeniem finansowym dla par były leki, które wspomagały leczenie niepłodności. Na szczęście obecnie większość leków jest refundowana, więc nie trzeba za nie płacić. Klinika in vitro Kraków to jeszcze płatne wizyty u lekarza prowadzącego, których będzie co najmniej kilka.

In vitro – rządowy program leczenia niepłodności

Pary, które mogą jeszcze korzystać z Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016, mogą odetchnąć z ulgą. Przystępując bowiem do tego programu, można liczyć na to, że refundowane będzie leczenie, a więc badania, zabiegi i wizyty. Ponadto w ramach tego programu można mieć dostęp do trzynastu bezpłatnych leków, które przepisuje się w metodzie leczenia in vitro.

Bez wątpienia za sprawą rządowego programu leczenia niepłodności, metoda in vitro stała się bardziej dostępna. Przed refundacją niewiele par mogło pozwolić sobie na skorzystanie z tej metody leczenia ze względu na wysokość kosztów związanych zarówno z procedurami, jak i z koniecznością wykupienia leków, które, bez refundacji, kosztują nawet kilka tysięcy złotych.

Osoby, które mogą skorzystać z rządowego programu, to te pary, które nie mogą liczyć na zostanie rodzicami w tradycyjny sposób. Poza tym do tego programu kwalifikują się te pary, które mają udokumentowane, że starają się o dziecko już od co najmniej dwunastu miesięcy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here