Karmienie na leżąco

0
1292
karmienie na leżąco

Chyba nie stanowi fakt, iż pozycja karmienia dziecka na leżąco zalicza się do najbardziej popularnych, jednocześnie uznawanych za uniwersalną oraz optymalną w większości do tego przypadków. Jednak karmienie dziecka na leżąco odbywa się nie tylko w sytuacji gdy całkowicie mamy leżeć na wznak ale także pół leżącej, co za tym idzie warto dowiedzieć się więcej na ten temat zwłaszcza jeżeli niedługo karmienie dziecka będzie czymś dla nas oczywistym i niezbędnym.

Oczywiście tutaj należy także pamiętać o komforcie oraz wygodzie nie tylko dziecka ale również matki, niekiedy pewnymi zaleceniami czy wręcz potrzebą dostosowania się do jasno określonych zasad o których trzeba pamiętać. Dodatkowo karmienie dziecka na leżąco to szereg czynności przygotowujących nas to optymalnej pozycji najbardziej odpowiedniej w pełnym tego słowa znaczeniu.

Niech więc karmienie dziecka na leżąco stanie się dla nas zagadnieniem na które spojrzymy z odpowiedniej perspektywy, przez adekwatny do tego pryzmat a co najważniejsze dowiemy się wszystkiego o tym co jest ważne w takiej właśnie sytuacji. Dzięki temu zdamy sobie sprawę, iż w wielu przypadkach to pozycja idealna do karmienia dla nas i naszego dziecka, a więc taka która powinna znaleźć swoiste zastosowanie.

Dlaczego warto rozważyć karmienie dziecka na leżąco?

Z jakiego powodu warto rozważyć karmienie dziecka na leżąco? Pewnie, że argumentów przemawiających na korzyść takiej właśnie metody i sposobu jest bardzo wiele, w pierwszej kolejności zakładajmy zawsze sytuacje kiedy karmienie dziecka na leżąco ma uzasadnione do tego podstawy.

butelka

Pozycja leżąca na wznak jest zalecana w pierwszych godzinach po porodzie a zwłaszcza cesarskim cięciu, kiedy jesteśmy wtedy jeszcze znieczulone a dolna część ciała jest co za tym idzie zupełnie bezwładna. W tej sytuacji pomoc pielęgniarki jest wręcz oczywista a my musimy pamiętać o tym aby :

• Położyć się nie tylko na plecach ale również z głową wysoko ułożoną na poduszce
• Ułożyć dziecko na nas, wzdłuż samego ciała lub na skos
• Podtrzymywać malucha z boku poprzez wykorzystanie ramienia pod które warto położyć poduszki
• Zachować optymalną wysokość głowy dziecka w stosunku do naszej piersi

Z czasem po wspomnianym cesarskim cięciu przechodzi do karmienia leżąc ale w pozycji półleżącej, dbamy zatem o nasz komfort i możliwość gojenia się ran. Postępujemy tutaj wedle poszczególnych etapów a mianowicie :

• W momencie leżenia na łóżku zawsze oprzyjmy się w wygodny sposób na znacznie wyżej znajdujących się poduszkach
• Dobrze pod nogami umieścić wałek pod stopy ewentualnie nasze poduszki
• Dziecko ma leżeć na spornej poduszce jaka znajduje się na naszym brzuchu

Zawsze zakładajmy, iż karmienie na leżąco ma pozwolić nam w wygodny a także dokładny i bezpieczny sposób, pozwolić na znalezienie takiej pozycji która umożliwi nam także odpoczynek po zabiegu cesarskiego cięcia. Względnie zostanie nam ona zalecona z innych powodów, i choć zwłaszcza pozycja półleżąca może okazać się czymś skomplikowanym a tym samym trudnym to jednak z czasem znacznie łatwiej będzie nam karmić nasze dziecko.

Czy karmienie dziecka na leżąco, to dobre rozwiązanie?

Czy karmienie dziecka na leżąco, to dobre rozwiązanie? Pewnie, nie ma co do tego jakichkolwiek wątpliwości, można iść krok dalej i powiedzieć że to nie tylko popularna ale często z oczywistych powodów znajdująca zastosowanie technika jaka jest korzystna z powodu tego co umożliwia osiągnąć. Tutaj zawsze jeżeli idzie o karmienie dziecka na leżąco, pamiętajmy o tym, aby łóżko było nie tylko wygodne ale ułożenie naszego ciała nie minęło się z najważniejszym oraz podstawowym do tego założeniem.

mama i dziecko

Warto więc zastanowić się czy również w naszym przypadku i sytuacji, nie jest to coś co powinniśmy stosować a tym samym alternatywa za którą gdy idzie o karmienie dziecka przemawia wiele argumentów oraz zalet. Nie jest to jedyna metoda, lecz jak wspomniano powyżej niekiedy wręcz wskazana i niezbędna, co za tym idzie wraz z nią niejednokrotnie uda nam się karmić dziecko w znacznie prostszy oraz dokładniejszy sposób.

Ma to duże znaczenie w przypadku gdy dziecko ma problemy ze ssaniem czy też w innych przypadkach kiedy właśnie pozycja na leżąco ma umożliwić jego odpowiednie karmienie. Niech więc wybór techniki, metody czy sposobu a także pozycji oraz ułożenia ciała stanie się czymś nader ważnym dla każdej matki, a więc czymś na co zwrócimy szczególną uwagę. Dostosujemy ją także pod względem przeznaczenia do naszych indywidualnych potrzeb, a zwłaszcza dziecka w okresie jego ewentualnego karmienia piersią.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here