Od małych do największych – płytki w łazience

0
319
Od małych do największych – płytki w łazience

Chociaż w sklepach z materiałami budowlanymi można kupić najróżniejsze materiały do wykończenia łazienek: drewno, beton, farby, to jednak płytki ceramiczne wciąż są najpopularniejszym sposobem na pokrycie ścian i podłóg w pomieszczeniach, w których panuje wilgoć i mamy do czynienia z częstymi wahaniami temperatur.

Wiele zalet kafli łazienkowych
Płytki łazienkowe są praktyczne. Odporne na wilgoć i działanie środków chemicznych, łatwe do mycia, nie wymagają impregnowania, nie odkształcają się i nie zmieniają barwy. A szeroka gama kafli pozwala na dobranie ich idealnie do każdej łazienki, niezależnie od jej wielkości, układu urządzeń sanitarnych i gustu przyszłych użytkowników. Płytki nie tylko różnią się kolorami, wzorami, fakturą, ale także rozmiarami, które także trzeba uważnie dobierać do wnętrza, mogą Ci w tym pomóc eksperci z http://sklep.max-fliz.com.pl/. Płytkami można pokryć całe ściany, można je także wykorzystać w miejscach narażonych na zachlapanie, a inne fragmenty ścian pomalować farbą przeznaczoną do łazienek, co pozwoli na zmianę ich koloru podczas odświeżania pomieszczenia.

Wielkie płytki do dużych łazienek
Obecnie niezwykle modne są płytki łazienkowe o dużych rozmiarach. Kiedyś były wykorzystywane tylko w dużych pomieszczeniach, takich jak hale, warsztaty, sklepy, ale z sukcesem wkroczyły do domowych łazienek. Ważne jest jednak, by były ułożone w dużych pomieszczeniach i z zastosowaniem bardzo wąskich fug albo w ogóle z pominięciem wypełnienia pomiędzy płytkami. Dzięki temu uzyskamy wrażenie jednolitej powierzchni. Warto zauważyć, że duże płytki łazienkowe mogą osiągać wymiary boku przekraczające nawet 1 metr.

Mozaika na krągłości
Mimo, że w trendach królują duże kafle, to jednak wciąż nie brakuje zwolenników pokrywania ścian mozaikami. Malutkie płytki świetnie sprawdzają się zwłaszcza w pomieszczeniach, w których mamy do czynienia z łukami. Płytki osadzone są na elastycznych siatkach, które mają wymiary zwykłych kafli, dzięki czemu szybko się je układa, można je dowolnie zaginać i dopasowywać do wnętrza. Z takiego rozwiązania warto skorzystać także, gdy w łazience chcemy wyróżnić miejsce pod prysznic lub zrobić ciekawe tło dla wanny czy umywalek. Można także łączyć w jednym pomieszczeniu płytki łazienkowe duże, z tymi najmniejszymi.

tytuurzadzisz.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSkuteczne ocieplanie domu
Następny artykułLiczba wymierna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here