Badanie nasienia – wskazania. Kiedy je wykonać?

0
761
Badanie nasienia

Coraz więcej par boryka się z problemami z płodnością. Przyczyny mogą leżeć wtedy tak po stronie kobiety, jak i mężczyzny. Właśnie dlatego w diagnostyce niepłodności konieczne jest wykonanie badania nasienia. Kiedy należy je przeprowadzić?

W jakim celu wykonuje się badanie nasienia?

Nasieniem nazywa się białawą ciecz, która zawiera plemniki oraz pozostałe składniki. Jest ona produktem prostaty oraz innych gruczołów męskich.

Plemniki są nośnikiem męskiego materiału genetycznego. Stanowią one około 1% składu nasienia, jednak kilka jego mililitrów zawiera aż kilkadziesiąt milionów plemników.

Analiza, Badanie nasienia jest jednym z podstawowych badań prowadzonych w celu oceny parametrów plemników oraz innych cech nasienia.

Profesjonalne badanie nasienia Częstochowa, Katowice – w tych miastach można skorzystać z pełnej analizy nasienia nowoczesnymi metodami.

Badania nasienia – wskazania

Głównym wskazaniem do wykonania badań nasienia jest podejrzenie męskiej niepłodności. Pojawia się ono w momencie, gdy para ma trudności w staraniach o dziecko.

Gdy kobieta ma poniżej 35 lat, wówczas badania nasienia należy wykonać po około 6 miesiącach bezskutecznych starań. Powyżej 35 lat kobiety badania zaleca się wykonać od razu, gdy pojawiają się problemy z zapłodnieniem. Szybkie rozpoznanie przyczyn pozwoli wtedy na skuteczniejsze leczenie niepłodności.

Ponadto badania wskazane są wtedy, gdy mężczyzna ukończył 40 rok życia, ponieważ może dochodzić wówczas do stopniowego pogarszania się parametrów nasienia.

Jak odbywają się badania nasienia?

Badania nasienia odbywają się na materiale przekazanym przez mężczyznę. Można oddać go bezpośrednio w klinice lub pobrać w domu, przy czym ważne jest jego natychmiastowe dowiezienie do laboratorium.

Mężczyznom zamierzającym wykonać badanie nasienia Katowice i inne duże miasta w Polsce dają dostęp do klinik leczenia niepłodności, gdzie można wykonać podstawowe i zaawansowane testy.

Badanie nasienia Katowice, Częstochowa – gdzie je wykonać?

Parom chcącym rozpocząć diagnostykę niepłodności i wykonać badanie nasienia Częstochowa i Katowice zapewniają możliwość skorzystania z analizy w uznanych klinikach zajmujących się leczeniem niepłodności.

Z dokładnymi ofertami klinik i laboratoriów wykonujących analizy nasienia można zapoznać się w internecie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here