Ciekawe restauracje z japońską kuchnią – na co zwrócić uwagę?

0
843
Ciekawe restauracje z japońską kuchnią

Dobre jedzenie potrafi nam umilić każdy, nawet niespecjalnie udany dzień. Polacy uwielbiają nie tylko tradycyjną rodzimą kuchnię, ale coraz chętniej sięgają po zagraniczne specjały. Ogromną popularność w naszym kraju zyskały już japońskie potrawy. Gdzie możemy ich skosztować?

Kuchnia japońska – jaka jest jej charakterystyka?

Japońskie dania cenimy przede wszystkim za pożywność i naturalność. Bazują one bowiem przede wszystkim na owocach morza, rybach i warzywach. Dzięki temu dostarczają organizmowi dokładnie to, czego potrzebuje. Nic więc dziwnego, że Japończycy są postrzegani przez resztę świata za długowiecznych i o szczupłych sylwetkach. Kuchnia japońska bazuje na takich składnikach jak ryż i soja. Znajdziemy je chociażby w sushi, tofu, czy paście miso. O potrawach tych słyszał chyba każdy z nas. Najbardziej rozpoznawalne jest bez wątpienia sushi. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że zanim trafiło na talerze Japończyków, pełniło zupełnie inną rolę. Był to bowiem sposób konserwacji ryb i owoców morza. Mięso to obsypywano najpierw ryżem, a następnie zakopywano głęboko w ziemi. W ten sposób było ono zdatne do spożycia nawet kilka miesięcy po ich przygotowaniu.

Ciekawe restauracje – jakie japońskie dania oferują?

Twórcą sushi, które znamy współcześnie, jest Hanaya Yohei. To on zaczął przygotowywać ręcznie robione wałeczki i owijane płatami sprasowanych alg. Posiłek tak bardzo przypadł do gustu tokijczykom, że dziś wykonywany jest w przeróżnych wariantach, także poza Japonią. W naszym kraju ciekawe restauracje serwujące sushi znajdziemy w każdym większym mieście. Jedna z nich jest dostępna w tym miejscu https://nabe.pl/pl/. Jeśli chcemy poznać prawdziwy smak Azji, warto udać się do tych punktów, które są tworzone przez pasjonatów i korzystają z japońskich technik produkcji, a także najlepszych jakościowo produktów. Oprócz jedzenia warto także zwrócić uwagę na wystrój. Ciekawe restauracje stawiają na nawiązania do japońskiej kultury, co jeszcze bardziej pozwala nam się poczuć jakbyśmy byli w Tokio. Pamiętajmy o tym, a na pewno sushi, ramen, czy tofu przypadną nam do gustu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here