Gdzie kupić doładowanie telefonu?

0
1566
Gdzie kupić doładowanie telefonu

Telefony na kartę ponownie zyskują wielką popularność, co wynika z wielu korzyści jakie dają użytkownikom. Mało kto wie, że prepaid to świetny sposób na oszczędności. Sprawdź, jakie są zalety telefonów na kartę i gdzie możesz kupić doładowanie telefonu.

Rejestrowanie numeru na kartę

Od lutego 2017 roku w Polsce obowiązuje konieczność rejestrowania wszystkich numerów na kartę. W przeciwnym razie niemożliwe jest korzystanie z oferty prepaid. Choć mogłoby się wydawać to dużą niedogodnością, regulacje tego typu wprowadzono m.in. ze względów bezpieczeństwa. Na szczęście sam proces rejestracji numeru na kartę nie jest ani skomplikowany, ani czasochłonny. Aby tego dokonać, wystarczy wybrać się do salonu operatora z dokumentem tożsamości (dowodem osobistym lub paszportem). Co ciekawe, telefon na kartę można zarejestrować także w niektórych punktach handlowych, np. w sklepach Żabka.

Doładowanie telefonu

Aby korzystać z numeru prepaid, należy także systematycznie uzupełniać jego konto, czyli kupować doładowanie telefonu (np. doładowanie Heyah, Orange czy Play). Doładowanie telefonu dostępne jest m.in. u operatora danej sieci, ale kupisz je również we wspomnianych już sklepach spożywczych. Aby tego dokonać, wystarczy poprosić kasjera o zasilenie konta w wybranej sieci i o określonej kwocie, a następnie uiścić opłatę gotówką, kartą lub BLIK-iem. Doładowanie telefonu (np. doładowanie Heyah, Lyca Mobile i inne) wydawane jest w formie wydruku, gdzie znajdziesz specjalny kod zasilający konto oraz instrukcję, w jaki sposób go aktywować. Wszystko zajmie dosłownie chwilę, a zakupiony kod możesz wykorzystać w dowolnym momencie. Dodatkową zaletą możliwości zakupienia doładowania Heyah lub innego operatora, w sklepie spożywczym jest to, że i tak bywasz w nim niemal codziennie. Nie musisz zatem wybierać się specjalnie do salonu operatora, wszystko załatwisz podczas najbliższych zakupów.

Telefon na kartę – kontroluj swoje wydatki

Za największą zaletę rozwiązania prepaid w telefonii komórkowej uznaje się możliwość pełnej kontroli ponoszonych wydatków. Każdy, kto miał telefon w abonamencie, z pewnością spotkał się z sytuacją, w której jeden z jego rachunków był niespodziewanie wyższy. Być może powodem tego były połączenia wychodzące na płatne infolinie czy nieostrożne korzystanie z roamingu, w efekcie należność trzeba było jednak pokryć. W przypadku telefonów na kartę z pewnością nie spotka cię ta przykra niespodzianka, gdyż możesz wykorzystać wyłącznie środki zgromadzone na twoim koncie. Jeśli się wyczerpią, po prostu stracisz możliwość wykonywania połączeń. Dlatego też warto zawsze mieć ze sobą chociaż drobne doładowanie telefonu lub stale kontrolować stan konta. Telefony na kartę polecane są także osobom, które chcą rozpocząć swoją przygodę z oszczędzaniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here