Karmienie spod pachy

0
1622
karmienie dziecka

Dla wielu z nas karmienie dziecka, jest zagadnieniem o którym niestety niejednokrotnie nie mamy zbyt dużego doświadczenia, nie wiemy jak wygląda karmienie spod pachy i dlaczego taka pozycja jest bardziej odpowiednia. Oczywiście na samym początku należy wyjaśnić, iż w przypadku karmienia najważniejsze jest zastosowanie pewnych jasno określonych czynności, zmierzających do tego by odbywało się ono w prawidłowy sposób.

Tutaj bardzo ważne jest aby pamiętać o komforcie i wygodzie nie tylko matki, ale jednocześnie także samego dziecka, co za tym idzie zakładać zawsze uzyskanie takiego efektu. Pewnie, że karmienie spod pachy ma swoje zalety a co najważniejsze jest uznawane nie tylko za bezpieczne czy prawidłowe, ale w gruncie rzeczy idealne niekiedy rozwiązanie. Dlatego nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż karmienie spod pachy to coś na co warto spojrzeć z odpowiedniej perspektywy, przez pryzmat rozważenia takiej techniki i metody gdy zajdzie taka potrzeba.

Nie jest to skomplikowana czynność a wymagająca jedynie postępowania w jasno sprecyzowany do tego sposób, z uwzględnieniem czynności oraz postawy jaką w takiej sytuacji należy zachować. Jeżeli więc uważamy, iż karmienie spod pachy jest czymś co powinniśmy rozważyć względnie zastosować, to pamiętajmy aby robić to nie tylko w odpowiedni ale prawidłowy sposób.

Jak powinno odbywać się karmienie spod pachy?

butelka z mlekiem

Jak zatem powinno wyglądać karmienie spod pachy? Przede wszystkim należy zakładać iż :

• Nasze dziecko zostanie ułożone w takiej pozycji, aby jego nogi znalazły się bezpośrednio pod pachą a sam brzuszek znajdował się obok brzucha.
• Należy podtrzymywać dłonią głowę dziecka, jednocześnie przedramieniem zadbać o jego plecy
• Głowa nie może być zbyt mocno przygięta do klatki piersiowej samego dziecka
• W takiej pozycji dziecko ma być ułożone w ten sposób, aby znajdować się nieco wyżej
• Dziecko musi być trzymane stabilnie aby ewentualnie nie wypaść z fotela

Jest to nie tylko sposób postępowania gdy idzie o karmienie spod pachy, ale niemal gotowe rozwiązanie jakie krok po kroku przedstawia nam jak powinniśmy w takiej sytuacji postępować jednocześnie o czym trzeba lub należy pamiętać. Powyżej wspomniano o nader ważnej kwestii, a mianowicie komfort i wygoda a także bezpieczeństwo samego dziecka, są czymś co zawsze w takiej sytuacji powinno być brane pod uwagę na pierwszym miejscu.

Dlatego niech zawsze będzie to czymś, co w przypadku karmienia dziecka które odbywa się nawet kilka razy w ciągu całej dobry było czymś o czym najzwyczajniej w świecie będziemy pamiętać. Tym samym pozycja spod pachy gdy idzie o karmienie zalicza się nie tylko do cieszących się sporym zastosowaniem oraz popularnością metod, lecz korzystnych z perspektywy tego co umożliwia nam osiągnąć. Warto więc przeanalizować wszystkie argumenty, dla których karmienie spod pachy to coś na co powinniśmy nie tylko zwrócić uwagę, lecz taką metodę oraz sposób karmienia wdrożyć w przysłowiowe życie.

W jakich sytuacjach karmienie spod pachy ma jak najbardziej uzasadniony sens?

Chcesz dowiedzieć się, w jakich sytuacjach karmienie właśnie spod pachy ma jak najbardziej uzasadniony sens? Uważa się, iż to pozycja najbardziej wygodna oraz precyzyjna, także dokładna gdy idzie o przystawienie dziecka do piersi, zwłaszcza sprawdza się u kobiet po cesarskim cięciu jakie mają nie tylko duże piersi ale również ciężko chwytające przez dziecko brodawki. Taka pozycja jest także zalecana w przypadku wcześniaków oraz dzieci jakie de facto bardzo słabą ssą, dzięki podtrzymywanie ich główki proces ten przebiega w kontrolowany i optymalny do tego sposób.

karmienie spod pachy

Jest to pozycja nazywana także aktywizującą, co jeszcze bardziej przemawia z oczywistych powodów na jej korzyść. Jeżeli więc zaliczamy się do grona osób, a co za tym idzie matek którym wskazane zostało karmienie spod pachy, to pamiętajmy o wszystkim z czym ta metoda jest bezpośrednio powiązana. Pewnie, że z początku karmienie spod pachy może się dla nas okazać czymś nader skomplikowanym a tym samym trudniejszym niż podczas leżenia, jednak z czasem nie będzie stanowić żadnego problemu.

Spójrzmy więc na karmienie spod pachy, jako coś nie tylko korzystnego i atrakcyjnego, ale odpowiedniego gdy idzie właśnie o karmienie naszego dziecka, rozważmy wszystkie powody, dla których takie posunięcie ma uzasadniony do tego sens. W wielu przypadkach oraz sytuacjach karmienie spod pachy będzie nie tylko czymś bardziej optymalnym ale prawidłową metodą jakiej zastosowanie pozwoli nam w pełni adekwatny sposób na rozwiązanie kilku problemów o których powyżej była mowa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here