Oszczędne zakupy – jak je robić i co jest ważne?

0
1188
oszczędność

Oszczędzanie należy do tych czynności, którą chciałby posiadać chyba każdy. Im mniej zaoszczędzimy, tym więcej możemy przeznaczyć na przyjemności takie jak kupno mieszkania, domu, auta czy na wakacje. Często wybierając się do supermarketu, kwota na paragonie zaczyna nas straszyć, co zrobić, aby tego uniknąć?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/oszczedne-zakupy/

Co kupujemy – oszczędzanie pieniędzy?

Sporo ludzi uważa, że na zakupy spożywcze nie powinniśmy chodzić głodni i nieprzygotowani i ma to oczywiście bardzo duży sens. Jeśli jesteśmy głodni, produkty kuszą nas dużo bardziej, niż kiedy jesteśmy najedzeni. Nagle podchodzimy do kasy z milionem produktów w wózku, co gorsza części zakupionych produktów nawet nie ruszamy. 

Zaoszczędzenie na produktach?

Zdarza się, że wcale nie trzeba jeździć często do dużego marketu, w którym na pewno wydamy sporo pieniędzy, a lepiej jest skorzystać z oferty lokalnego sklepiku. Oczywiście, ceny będą tam nieco droższe, ale to może nas motywować, aby kupować z umiarem. Unikniemy tym samym ryzyka kupowania zbędnych nam na dany moment produktów.

Lista zakupów oraz plan posiłków

Jeśli mamy daleko do najbliższego sklepu lub zwyczajnie nie planujemy wybierać się tam na tą chwilę. Warto jest wszystko zapisywać  na bieżąco. To czego nam brakuje i co będzie nam w danej chwili potrzebne. Taka lista zakupów jest bardzo przydatna, ale i posiada swoje dodatkowe atuty. Chroni nas bowiem przed kupowaniem niepotrzebnych produktów.

Kolejnym świetnym pomysłem jest sporządzenie planu posiłków. Również jest to bardzo przydatne, ale i ekonomiczne. Nie wyrzucamy na marne jedzenia, które się przeterminuje. Każdy z nas wie o istnieniu tego triku, chociaż nie każdy go praktykuje. Nie musimy takiego planu robić na 2 tygodnie, możemy go robić jedynie na tydzień. Z pewnością taka organizacja pomoże nam również zaoszczędzić kilka groszy. 

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/wyprowadzka-od-rodzicow-kiedy-jak-i-gdzie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here