Pracownik produkcyjny – jak wyglądają jego zarobki?

0
1112

Zazwyczaj uważa się pracownika produkcji jako osobę, która nie zarabia zbyt wiele. Do takiej pracy przecież nie potrzebne jest specjalne wykształcenie. Czy pracując jako pracownik produkcyjny możemy dobrze zarobić? Ile zarabia taka osoba i co wpływa na jej zarobki? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-pracownik-produkcyjny/ 

Czym zajmuje się pracownik produkcyjny?

Z perspektywy osoby, która nigdy nie pracowała w branży związanej z produkcją lub zakładem produkcyjnym, najczęściej pracownik produkcyjny kojarzy się z jednym. Chodź tutaj mianowicie o pracownika, który wykonuje do znudzenia żmudne i monotonne zajęcia przez 8 lub 12 godzin dziennie. Pomimo tego, że jest w tym ziarnko prawdy, to nie jest to do końca stwierdzenie prawdziwe.

W dużej ilości zakładów produkcyjnych, proces produkcji podzielony jest na stację. Na nich wykonuje się poszczególne zadania. W niektórych stacjach będzie to dokręcanie śrub, spawanie metalowych elementów, szlifowanie ostrych krawędzi czy obsługa nowoczesnej wtryskarki wzbogaconego plastiku lub karbonu. Różnorodność zajęć w zakładach produkcyjnych jest przeogromna. Istnieje stwierdzenie, że ile fabryk, tyle produkcji. 

Co ma wpływ na wynagrodzenie pracownika produkcji?

Na wynagrodzenie wpływ ma przede wszystkim staż pracy. Wielu przypadkach zdarza się że wynagrodzenie osoby początkującej, stanowi bardzo małą część pensji doświadczonego pracownika. Na zarobki wpływ ma również wielkości firmy. Małe rodzinne przedsiębiorstwa nie są w stanie zaoferować wynagrodzenia na poziomie dużych korporacji. Większe firmy zazwyczaj oferują też bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych. Na wynagrodzenie wpływ ma również sama lokalizacja firmy. Dwie podobne do siebie firmy znajdujące się w różnych miastach mogą ofiarować zupełnie inne wynagrodzenia swoim pracownikom.

Pracownik produkcyjny – zarobki

Przeciętne wynagrodzenie osoby pracującej jako pracownik produkcyjny, wynosi 3500 zł. Jest to o 1200 zł mniej, niż przeciętne wynagrodzenie w Polsce. Na umowie o pracę taka osoba jest w stanie zrobić 2555 zł netto, a na zasadach umowy zlecenie będzie to już 2644 zł netto. Jeżeli zaś pracujemy w takiej branży na umowie o dzieło jesteśmy w stanie zarobić 3024 zł nettom. 

Zobacz też: http://golymin.pl/jak-wyglada-praca-pracownika-produkcji/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here