Przyszłościowe kierunki studiów ranking

0
1459
Przyszłościowe kierunki studiów ranking

Z roku na rok nie brak kolejnych kandydatów na bycie studentem renomowanych uczelni – czy to prywatnych, czy to państwowych. Coraz większym powodzeniem cieszą się prywatne uczelnie oferujące studia zaoczne, dające możliwość podjęcia w tygodniu normalnej, zarobkowej pracy na swoje utrzymanie. To jedno z lepiej widzianych podejść do życia przez rodziców takich dzieciaków stających u progu dorosłego życia.
Każdy maturzysta przygotowujący się do tego w tym czasie najważniejszego egzaminu dojrzałości zastanawia się, jakie są przyszłościowe kierunki studiów i czy ranking, nawet aktualny, jest w stanie uwzględnić przemiany, jakie będą mieć miejsce na przełomie najbliższych kilku – a przynajmniej najbliższych trzech lat.
Jako najbardziej cenione przez pracodawców na rynku w danej chwili sądzi się zarządzanie oraz marketing, chociaż te miały chwile swojej niełaski na rynku pracy, ale też wszystko, co jest związane z mechaniką, automatyką, robotyką oraz budową maszyn, ekonomią transportu, logistyką oraz spedycją, zarządzaniem i inżynierią produkcji. W cenie jest też elektrotechnika, elektronika, oczywiście informatyka oraz telekomunikacja, prawo oraz administracja, chociaż wydawały się już wypaść z obiegu, a także górnictwo, geologia, chemia, inżynieria lądowa, ekonomia, rachunkowość, finanse.
Przy wyborze uczelni warto kierować się nie tylko renomą i prestiżem uczelni – te coraz częściej są prestiżowe, ale nieco zacofane pod względem programu czy metod nauczania w stosunku do innych uczelni. Warto też pamiętać, że sama, sucha teoria nie wystarczy i w programie studiów powinno znajdować się jak najwięcej zajęć praktycznych oraz możliwość stażu. Ważne są również uzupełniające studia magisterskie, jeśli będzie się chciało pogłębić swoją wiedzę w danej dziedzinie po pierwszych trzech latach nauki. Więcej się nauczysz, jeśli grupy studentów nie będą zbyt liczne – optymalna liczba osób to 30.

latawcedmuchawce.pl

[Głosów:3    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here