Różnorodne jak peruki

0
1110

Świat peruk i wyrobów trychologicznych stanowi zagadkę dla wielu osób, które do tej pory nie mierzyły się z problemem wypadania włosów. Wielu z nas słyszało, że peruki dzielimy na naturalne i syntetyczne. Faktycznie, rodzaj materiału, z którego wykonano zastępcze pukle determinuje wygląd peruki, ale także jej trwałość, zasady pielęgnacji i możliwości modelowania fryzury. Peruki naturalne są zbudowane z włosów ściętych od innych osób. W tej kategorii brylują peruki z włosów śródziemnomorskich, indyjskich, chińskich czy słowiańskich. Każdy typ ma nieco inne parametry. W naszych warunkach najbardziej rozchwytywane są peruki słowiańskie z pukli typy virgin, czyli takich, które nie były do tej pory poddawane intensywnej koloryzacji. Peruki syntetyczne z kolei zawierają włosy wyprodukowane z materiałów syntetycznych. Najlepszej jakości peruki syntetyczne są porównywalne z wyrobami naturalnymi, choć nie są tak trwałe i dają węższe możliwości stylizacji, niż peruki zbudowane z włosów ludzkich.

Peruki na mikroskórze – czy warto?

Rodzaj wykorzystanych pukli jest głównym determinantem końcowego efektu – rzutuje na estetykę produktu, ale i cenę peruki. Peruki naturalne mogą być nawet kilka razy droższe niż syntetyczne, produkowane maszynowo. Zastosowane włosy to jednak nie jedyna zmienna, na którą warto zwrócić uwagę rozglądając się za peruką. Z punktu widzenia użytkowania produktu ważna jest także baza peruki, czyli część przylegająca do głowy. To do niej są przyczepione zastępcze włosy. Szukając rozwiązania dla siebie, warto pytać o czepki stabilnie przylegające do głowy, dobrze imitujące skórę, a zarazem pozwalające jej oddychać. Właśnie takie właściwości mają peruki na mikroskórze. To innowacyjne rozwiązanie wykorzystujące najnowsze technologie i dające świetny efekt końcowy. Mikroskóra jest górną warstwa czepka. Jej zadaniem jest wierna imitacja ludzkiej skóry. Naturalne peruki na mikroskórze są bardzo podobne do oryginalnych włosów do tego stopnia, że niewprawne oko praktycznie nie jest w stanie zauważyć między nimi różnicy. Mikroskóra może być stosowana w przypadku peruk pokrywających całą powierzchnię głowy, jak i fragmentaryczne systemy uzupełnień włosów.

Wybór peruki – twardy orzech do zgryzienia

Inwestycja w walkę z łysieniem może być dużym wyzwaniem, szczególnie dla osób, które szukają swojego pierwszego remedium na maskowanie ubytków. Opcji do wyboru jest całkiem sporo. Ludziom, którzy decydują się na zakup peruki na mikroskórze, przed dokonaniem transakcji proponujemy kontakt z doświadczonym doradcą, który przybliży specyfikę każdego produktu i pomoże dokonać optymalnego wyboru. Rzetelnych doradców z wieloletnim doświadczeniem znajdziesz m.in. w salonach perukarskich Rokoko zlokalizowanych w największych miastach w Polsce i w internecie. Peruka powinna być dobrze dobrana przede wszystkim od kształtu i rozmiaru głowy, ale także typu urody i karnacji. Przy wyborze zastępczej fryzury ważną rolę grają również temperament, rola społeczna jej użytkownika oraz przewidywany sposób używania peruki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here