Wysłanie paczki też może czegoś nauczyć

0
958
Wysłanie paczki też może czegoś nauczyć

Twój synek prosi o kolejną nową zabawkę? Widział w księgarni najnowszą książeczkę z ulubionej serii? Znowu musisz dokupić mu następne buty, bo wyrósł z tych ostatnio nabytych? Każdy rodzic wie, że pragnienia i potrzeby dziecka są nieskończone. Tymczasem w jego pokoiku już nie mieszczą się stery starych – choć wciąż w dobrym stanie – puzzli, zestawów klocków, piłek i samochodzików. A do tego półki w szafie uginają się od zapakowanych w pudła zbyt małych ubranek i akcesoriów sportowych. Niektóre są pewnie nawet nie noszone, bo dostaliście je w prezencie, kiedy były już za małe.
Wiadomo, że najkorzystniej byłoby się tego wszystkiego pozbyć. Na wyrzucenie jednak są w zbyt w dobrym stanie, znajomym oddać niezręcznie… Warto więc takie niepotrzebne już zabawki, książki i ubrania po prostu sprzedać – najlepiej za pośrednictwem znanych portali aukcyjnych czy z ogłoszeniami prywatnych użytkowników. Jeśli weźmiesz sprawy w swoje ręce, możesz zyskać trzy w jednym. Uporządkujesz bałagan, a przy okazji zarobisz trochę drobnych, które twoja pociecha będzie mogła przeznaczyć na upragnione nowe gadżety. Do tego nauczy się niewątpliwie, co to znaczy wartość pieniądza.
Oczywiste jest, ze nie opłaca się wysyłać pojedynczej zabawki, a tym bardziej ciężkiej przecież książki. A gdyby tak przygotować ciekawe zestawy dopasowane pod względem wieku czy zastosowania? Maluch może ci pomóc w skomponowaniu ciekawych kompletów, a do tego w umyciu zabawek czy szukaniu zagubionych części. Niech też się zaangażuje i włoży w tę sprawę trochę wysiłku.
Później wystarczy tylko sprawdzić, ile kosztuje wysłanie paczki na poczcie albo ewentualnie – w przypadku droższych przedmiotów – wysyłka kurierem. Lepiej wybrać najtańszą opcję ekonomiczną, aby cały ten „biznes” był choć trochę opłacalny. Będzie to wymagało trochę pracy, ale w efekcie i ty i dziecko – sporo zyskacie. Może nie jest to interes życia pod względem finansowym, ale cała akcja zagwarantuje wam porządek w domu, a maluch zyska wiedzę, że pieniążki nie biorą się z powietrza…

czasabsolwenta.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDługość studiów
Następny artykułJak wygląda trawienie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here