Zabawki wczoraj i dziś

0
1998
Zabawki wczoraj i dziś

Bardzo często podczas poszukiwania świątecznego prezentu dla dziecka, ze zdziwieniem można zaobserwować jak bardzo, w ciągu ostatnich lat, zmienił się rynek zabawek. Dopiero takie okazje uświadamiają, że z każdym rokiem poszerza się oferta. Zabawki są coraz bardziej zaawansowane.

Jak to było dawniej?

Osoby starsze doskonale pamiętają czasy, gdy dostępne były tylko drewniane klocki, gliniane, proste zabawki. Cynowe, a następnie ołowiane żołnierzyki. Z czasem pojawiać się zaczęły wykonane z coraz to nowszych materiałów, aż do wprowadzenia masowo plastiku. W czasach przed powszechnym wprowadzeniem komputerów i rozrywki cyfrowej, wśród zabawek dla dzieci w różnym wieku królowały gry planszowe, figurki, pluszowe misie.

Czy elektronika zabija zabawki?

Obserwując współczesne zabawy dzieci, ze smutkiem można zauważyć, że w przeważającej większości koncentrują się one na zabawkach elektronicznych. Większość, nawet małych dzieci, znajduje jedyną przyjemność w zabawie smartfonem, tabletem, graniem w gry komputerowe. Wydawać by się mogło, że taki trend będzie zabójczy dla tradycyjnych zabawek.

Jednak sytuacja taka wymusza zmianę podejścia producentów. Poszerzania oferty, wprowadzania nowinek, poszukiwania nowych rozwiązań. Najczęściej odbywa się to poprzez łączenie tradycyjnych zabawek z nowoczesnymi rozwiązaniami. Zasadę tą wykorzystują na przykład zabawki Fisher Price.

Zabawki dla każdego wieku

Pośród wielu firm, które pojawiają się na rynku, firma ta stała się szczególnie zauważalna jako producent interaktywnych zabawek dla dzieci w różnym wieku. Wystarczy przejrzeć ofertę, która skierowana jest nawet do tych najmłodszych. Porażająca jest różnorodność zabawek. Zaraz po prostych gryzakach. Pojawiają się grające karuzele, zabawki pobudzające wyobraźnię i ciekawość maluchów.

Zabawki Fisher Price zwracają uwagę kreatywnym łączeniem tego co było najlepsze w zabawkach tradycyjnych z nowymi trendami. Zresztą oprócz zabawek pojawiają się dla młodszych dzieci interaktywne maty i krzesełka. Sprawiają, że małe dziecko krok po kroku zaczyna poznawać otaczający go świat. Wyznacznikiem niezwykłości tej oferty jest to, że jest ona spójna. Przeznaczona dla dziecka od urodzenia do czasu, gdy dziecko dorasta.

Warto podkreślić stylistykę. Jest ona charakterystyczna. Widząc przedmioty wyprodukowane przez tę firmę, od razu wiadomo, że są to zabawki Fisher Price. Rozpoznawalność jest jednym z mocniejszych elementów tej marki.

Powrót do korzeni

Ciekawym trendem, który zdaje się pojawiać na fali sentymentu do dawnych czasów jest powrót do prostych zabawek. Stanowi to jednocześnie wyraz sprzeciwu wobec pozbawionych „duszy” zabawek elektronicznych. Coraz częściej, na sklepowych półkach, spotkać można proste, drewniane zabawki i klocki. Do łaski wracają pluszowe zwykłe misie. Odbywa się to na podobnej zasadzie jak wielki powrót płyt winylowych. Przesyt doskonałymi, coraz bardziej autonomicznymi przedmiotami powoduje, że niespodziewanie pragnie się w tym wszystkim prostoty.

Z pewnością rozwój branży będzie nadal następował. Będą się pojawiały zabawki korzystające z najnowszych zdobyczy techniki. Nie można też tego całkowicie ganić. Ważne jest, aby w tej pogoni zachować zdrowy rozsądek. Wśród zachwytu nowoczesnością dostrzec też zabawki, które posiadają coś więcej. Nie muszą to być drewniane kocki. Ważne jest, aby kupując nową zabawkę, pamiętać starą maksymę. Ma bawiąc uczyć, ucząc bawić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here