Zabieg HIFU – czym jest ta nowoczesna metoda?

0
1298
Zabieg HIFU – czym jest ta nowoczesna metoda

Metoda HIFU opiera się na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych. Skupioną wiązkę koncentruje się na wybranym fragmencie ciała. Wówczas zachodzą w tkankach kontrolowane zmiany. O czym dokładnie mowa i kiedy warto spróbować tej metody?

Zabieg HIFU – charakterystyka działania

Zabieg HIFU opiera się na wykorzystaniu wspomnianych powyżej ultradźwięków. W momencie gdy zostają one skierowane na skórę dochodzi do wewnątrz-tkankowych poparzeń. Należy tu od razu zauważyć, ze procesy te rozgrywają się w głębszych warstwach skóry i nie ingerują w naskórek. Takie kontrolowane poparzenia i niszczenie struktur mają bardzo ważny cel. Mowa tutaj o pobudzeniu komórek do regeneracji i odbudowy. Pierwsze efekty tych działań można zauważyć już bezpośrednio po zabiegu. Jednak całkowity czas regeneracji wynosi około 90 dni.

Zabieg HIFU – zalecenia po wykonaniu

Każda osoba, która zdecydowała się na skorzystanie z tej nowoczesnej metody jaką jest zabieg HIFU musi bezwzględnie zastosować się do wymienionych przez specjalistę np. z https://salonpieknecialo.pl/ zaleceń. Tylko wówczas można mówić o pełnym bezpieczeństwie zabiegu oraz okresu po jego wykonaniu. Bardzo ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ poddana zabiegowi skóra staje się bardzo wrażliwa, a co za tym idzie jest podatna na podrażnienia. Właśnie dlatego nie zaleca się stosowania żadnych drażniących kosmetyków. Odstawić należy również wszelkiego rodzaju peelingi. Taką ostrożność należy zachować co najmniej przez pierwszy tydzień. Warto wspomnieć również o nienatłuszczaniu skóry poddanej zabiegowi. Bardzo istotne jest również to, by w pierwszej dobie uważać podczas takich czynności jak życie i śmianie się. Absolutnie nie zaleca się także aktywności fizycznej. Przez okres około miesiąca nie można stosować środków przeciwzapalnych i przeciwbólowych innych niż paracetamol.

Zabieg HIFU – przeciwwskazania

Zabieg HIFU tak jak każdy inny ma różnego rodzaju obostrzenia. Dotyczą one między innymi tego kto może skorzystać z zabiegu, a dla kogo jest on nieosiągalny. Czasowo wykluczone zastają z tej możliwości kobiety będące w ciąży i karmiące piersią. Jeśli będzie to zabieg wykonywany na twarzy lub szyi to musi upłynąć okres dwóch tygodniu po ostatnim zastosowaniu w tych partiach kwasu hialuronowego lub botoksu. Z zabiegu HIFU nie będą mogły nigdy skorzystać osoby cierpiące na: choroby nowotworowe, choroby serca, choroby skóry, padaczkę, dermatozę, skłonności do powstawania keloidów czy te z przewlekłymi chorobami neurologicznymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here