Dlaczego warto zainwestować w ścianki szklane loftowe?

0
134
ścianki szklane loftowe

Inspiracja wielkimi oknami hal przemysłowych sprzed ponad stu lat sprawiła, że ścianki szklane loftowe zyskały sympatię architektów i entuzjastów niepowtarzalnych wnętrz. Jeżeli styl loft jest nam bliski, warto rozważyć instalację takiej ścianki w naszym domu. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: stworzy ona niesamowitą dekorację, sprawiając, że wnętrze będzie wydawało się większe.

Tworzenie niepowtarzalnego klimatu dzięki ściance loftowej

Ścianki szklane loftowe są unikalną dekoracją, która definiuje styl wnętrza. Podział poszczególnych stref w naszych domach za pomocą szklanych kwadratów, zamontowanych w surowych, metalowych ramach, tworzy unikalny klimat i dodaje pomieszczeniom modnego designu.

Można zastanowić się, czy do stworzenia stylu industrialnego konieczne jest tak duże zaangażowanie jak instalacja całej szklanej ścianki. Czy wystarczy jedynie dodanie czarnych, żelaznych żyrandoli i ekspozycja gadżetów znalezionych w piwnicy u dziadka?

Chociaż dodatki mogą dodać wnętrzu cechy loftu, prawdziwy, oszałamiający efekt można osiągnąć jedynie dzięki zastosowaniu przeszklonych, fabrycznych ścian. To one dodają wnętrzu prawdziwie loftowy charakter.

Popraw optykę swojego wnętrza

Warto również pamiętać, że ścianki szklane loftowe to nie tylko element dekoracyjny. Stanowią one lżejszą alternatywę dla popularnych ścianek działowych, które dzielą mieszkanie na wiele małych pomieszczeń, optycznie je zmniejszając.

Jeśli chcemy stworzyć duże, spójne pomieszczenie, warto zastąpić karton-gips szklaną ścianką w stylu loftowym. Pozwoli ona na symboliczne podział pomieszczeń, zapobiegając rozprzestrzenianiu się zapachów i dźwięków.

Pokoje oddzielone szkłem są jednocześnie połączone i otwarte. Zapewniają one kontakt między pomieszczeniami i jednocześnie gwarantują prywatność. To funkcjonalne rozwiązanie, które jednocześnie wygląda fantastycznie!

Już na etapie projektowania mieszkania warto rozważyć zainstalowanie ścianek loftowych. Ten niezwykły element dekoracyjny i konstrukcyjny sprawdzi się niezależnie od metrażu naszego mieszkania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here