Jakie manekiny najlepiej sprawdzą się na wystawie sklepu?

0
1189
Jakie manekiny

Urządzanie sklepu zawsze wiąże się z koniecznością doboru odpowiedniego wyposażenia czy oświetlenia. Warto przy tym pamiętać, że ważne jest nie tylko dobranie właściwych kolorów ścian czy przygotowanie przymierzalni, ale także odpowiednie wyeksponowanie proponowanych ubrań. W tym celu warto zadbać nie tylko o wieszaki i półki, ale przede wszystkim o manekiny, które pozwolą dobrze zaprezentować wybrane modele.

Jakie manekiny są najbardziej uniwersalne?

W zasadzie uniwersalne manekiny nie istnieją, choć można mówić o modelach bardziej lub mniej wszechstronnych. Warto jednak pamiętać, że stylistyka powinna być za każdym razem dobrana z myślą o konkretnym sklepie i charakterze kolekcji, jakie się w nim pojawiają. Na przykład do salonów z modą ślubną dobrze sprawdzą się albo dość realistyczne manekiny, albo nieco abstrakcyjne, a neutralnych, eleganckich barwach – np. czarne lub białe. Z kolei do sklepów z odzieżą dziecięca czy młodzieżową można dobierać nowoczesne manekiny abstrakcyjne, w żywych kolorach pasujących do prezentowanych kolekcji. Czym jednak różnią się manekiny abstrakcyjne od realistycznych?

Manekiny abstrakcyjne a realistyczne – jakie są różnice między nimi?

Najważniejsza różnica między abstrakcyjnymi i realistycznymi manekinami jest oczywiście szczegółowość rysów twarzy – zupełnie abstrakcyjne manekiny bywają pozbawione nawet zarysów nosa czy uszy, z kolei te bardziej realistyczne czasem można wręcz wziąć za prawdziwą osobę. Taki poziom realizmu bywa wręcz niepokojący, dlatego najczęściej wybierane są manekiny z tylko trochę zaznaczonymi rysami twarzy lub abstrakcyjne, dostępne na przykład tu: https://sklep.moremannequins.pl/. Ciekawym rozwiązaniem są też manekiny, których niemal nie widać – wykonane z przezroczystych materiałów.

Jak widać wybór manekinów jest ogromny – z jednaj strony umożliwia to wybór modeli idealnie podkreślających aranżację sklepu i prezentowane kolekcje, z drugiej – powoduje, że dobranie odpowiedniego manekina może wydawać się dość trudne. Warto jednak poświęcić nieco czasu, by wystawa była dopracowana w każdym szczególe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here