Odsysanie tłuszczu – zabiegi okołooperacyjne

0
743
Odsysanie tłuszczu

W przypadku takich zabiegów jak liposukcja ud cena zależeć będzie przede wszystkim od zakresu wszystkich czynności okołooperacyjnych. Pomimo, iż mowa tu przecież o dość prostych zabiegach, ilość wspomnianych czynności może być bardzo duża. Jakie zabiegi okołooperacyjne wiążą się z tym procesem?

Mapa ciała

Zanim zostanie przeprowadzone odsysanie tłuszczu cena, konieczne jest wytypowanie wszystkich miejsc, z których tkanka tłuszczowa winna być usunięta. Najczęściej robi się to w dość prozaiczny sposób, rysując na skórze (za pomocą specjalnego markera) obszary, z których będzie ona odsysana. Dzięki tym znakom, lekarz wykonujący liposukcję ud, brzucha lub innych części ciała, będzie mógł usunąć tłuszcz równomiernie z różnych partii ciała.

Szereg badań

W związku z tym, że liposukcja brzucha cena jest zabiegiem w pełni inwazyjnym, konieczne jest zastosowanie odpowiedniego znieczulenia. Najczęściej ma ono postać znieczulenia ogólnego, co oznacza konieczność przeprowadzenia stosownych badań i – w miarę możliwości – zrealizowania kompleksowego wywiadu lekarskiego. Dopiero na tej podstawie będzie można podjąć ostateczną decyzję dotyczącą przeprowadzenia zabiegu.

Tłuszcz na później?

Niektóre metody odsysania tłuszczu umożliwiają jego późniejsze wykorzystanie np. w innych częściach ciała (piersi, pośladki). Jest to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu technologii ultradźwiękowej, dzięki której możliwe jest kompleksowe usuwanie tłuszczu, bez jednoczesnego niszczenia komórek tkanki. Co więcej, zastosowanie fal ogranicza mechaniczne uszkodzenie innych tkanek, które sąsiadują z miejscem wkłucia.

Co potem?

Gdy już Liposukcja ud cena zostanie wykonana, pacjent musi pozostać przez 1 – 2 godziny w klinice. W międzyczasie na okolice rany zostanie nałożony opatrunek modelujący, dzięki któremu skóra szybciej wróci do standardowych wymiarów. Po zabiegu zostaną też podane leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Gdy odsysanie tłuszczu cena zostanie zakończone, pacjent otrzyma też co najmniej kilkanaście dni zwolnienia od pracy w ramach L4.

Podsumowując, w przypadku takich zabiegów jak liposukcja brzucha cena będzie kształtować się zależnie od wielu różnych czynników. Mimo to, nie warto zwracać uwagi wyłącznie na koszty, bo najważniejsze jest zawsze zdrowie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here