Paletka cieni

0
2114

Odpowiednio wykonany makijaż potrafi diametralnie odmienić wygląd naszej twarzy. Jednak, aby ta różnica była na plus, powinniśmy świadomie wykorzystywać odpowiednie techniki i używać dopasowanych kosmetyków. Tylko wtedy będziemy wyglądać dobrze i świadomie zmienimy kształt naszej twarzy.

Podstawową kwestią jest z pewnością kolorystyka.

Powinna być dobierana na podstawie dokładnej analizy naszego typu urody. Możemy dokonać tego poprzez obserwację koloru włosów, odcienia skóry oraz barwy oczu. W ten sposób stworzymy paletę, która będzie idealna dla nas i doskonale poradzi sobie z podkreśleniem atutów jakie posiadamy. Często drobne niuanse robią ogromną różnicę. Z tego powodu powinniśmy uczyć się dostrzegać temperaturę barw. To ona jest najważniejsza. Mieszanie chłodnych odcieni z ciepłymi nie będzie wyglądało dobrze. W tej kwestii priorytetem jest zachowanie spójności i jednolitości. Wszystkie kosmetyki jakich używamy powinny być dopasowane do barwy naszej skóry.

To ona w znacznej mierze determinuje, jakie kolory będą odpowiednie i doskonale sprawdzą się w naszym przypadku. Nie chodzi u jedynie o podkład i puder. Paletka cieni również powinna być świadomie skompletowana. Z uwagi na to idealnym rozwiązaniem będzie samodzielnie dobieranie poszczególnych odcieni, które będą przez nas najczęściej używane. Jednak wśród gotowych produktów również jesteśmy w stanie znaleźć dobrze zbudowane zestawy. Wystarczy być świadomym, jakie cienie będą dla nas właściwe i szukać ich w ofertach różnych firm. Oczywiście powinniśmy zaakceptować, że część z całego kompletu będzie przez nas rzadziej użytkowana.

Jest to w pełni normalne przy gotowych zestawach. Szczególnie jeśli paletka cieni nie jest idealnie dopasowana do naszego gustu. Należy jednak pamiętać, że cieniowanie powiek jest bardzo ważne. Pozwala uzyskać głębię makijażu i w bardzo łatwy sposób uczynić go bardziej dopracowanym. Z tego powodu nie powinniśmy rezygnować z tego równie w codziennych sytuacjach. Szczególnie jeśli czerpiemy satysfakcję z malowania się.

Dodatkowo warto zastanowić się na konturowaniem tary. W ten sposób możemy naprawić jej proporcje i znacznie wyszczuplić policzki. Będzie to szczególnie korzystne w przypadku osób o typie owalnym. Warte uwagi są również techniki pozwalające optycznie zmniejszyć czoło lub skrócić i wyszczuplić noc. Wiele kobiet boryka się z licznymi kompleksami dotyczącymi wyglądu. Warto spróbować naprawić je przy pomocy kosmetyków. Szczególnie jeśli podbuduje to naszą pewność siebie i pozwoli poczuć się piękniej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułNajlepsza lokówka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here