Biseksualizm – czym jest?

0
246
Biseksualizm - czym jest?

Heteroseksualizm i homoseksualizm to pojęcia znane właściwie każdemu. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, czym jest biseksualizm. Co to znaczy biseksualny? Jest to, podobnie jak homo- i heteroseksualizm, jedna z orientacji psychoseksualnych. Biseksualista jest to osoba odczuwająca pociąg fizyczny do osób obu płci. Może nim być zarówno mężczyzna, jak i kobieta.
Co to znaczy biseksualny? Jakie jest dokładne znaczenie tego słowa?Termin ten jest połączeniem dwóch słów. Greckie „bi” oznacza „oboje”, natomiast łacińskie „sexualis” – „płciowy”. Tak więc biseksualista odczuwa pociąg seksualny, ale także psychiczny, do osób obu płci. Warto zdawać sobie jednak sprawę, że biseksualiści nie ograniczają się jedynie do sfery seksu, a podobnie jak ludzie innych orientacji, są w stanie stworzyć trwały związek z osobami obu płci. Zdarza się, że biseksualista odczuwa większy pociąg do jednej z płci. Badania wskazują jednak, że o wyborze partnera przez biseksualistę nie musi decydować tylko płeć biologiczna, ale również inne czynniki fizyczne i psychiczne nie związane bezpośrednio z płcią.
Czy znana jest przyczyna biseksualizmu? Uważa się, że czynnikiem wpływającym na orientację płciową są głównie czynniki środowiskowe, które działają na człowieka w okresie rozwoju, jednak ciągle trwają badania, mające na celu rozwiązanie tego problemu.
Często biseksualistów niesłusznie uważa się za osoby homoseksualne. Jednak gdy osoba o orientacji biseksualnej żyje w udanym związku z partnerem płci przeciwnej, maleje jej zainteresowanie osobami własnej płci.

kobiecosc.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułW języku polskim
Następny artykułCo to znaczy ily?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here