Autoklawy kosmetyczne: klucz do sterylności i bezpieczeństwa w salonach piękności

0
156
autoklaw kosmetyczny

Usługi oferowane przez gabinety kosmetologiczne często obejmują zabiegi inwazyjne, podczas których narzędzia i materiały mają kontakt z ludzką krwią. Aby zapewnić klientom pełne bezpieczeństwo, gabinety korzystają z autoklawów kosmetycznych, wysokiej klasy urządzeń sterylizacyjnych.

Autoklawy medyczne: nie tylko dla lekarzy

Wysokie standardy sanitarne są niezbędne nie tylko w gabinetach lekarskich, szpitalach czy przychodniach fizjoterapeutycznych, ale również w salonach kosmetycznych, fryzjerskich i studiach tatuażu.

Wybór odpowiedniego sterylizatora zależy od liczby i rodzaju zabiegów wykonywanych w salonie. Najlepsze efekty sterylizacji zapewniają autoklawy klasy B.

Czym jest autoklaw?

Autoklawy medyczne są to sterylizatory ciśnieniowe, które nie mają zbyt wiele wspólnego ze sterylizatorami starszej generacji używanymi w ubiegłym wieku. Nowoczesne autoklawy kosmetyczne sterylizują narzędzia w warunkach podwyższonego ciśnienia i temperatury 121° C lub 134 ° C.

Jakie autoklawy kosmetyczne są odpowiednie dla salonów kosmetycznych?

Rodzaj i wielkość autoklawu, który powinien znaleźć się w gabinecie kosmetycznym, zależy od potrzeb w zakresie sterylizacji sprzętu.

Małe gabinety, w których nie przeprowadza się zbyt inwazyjnych zabiegów, mogą korzystać ze sterylizatorów o mniejszych wymiarach i pojemności 5-6 litrów. Takie urządzenia pomieszczą narzędzia manikiurzystki czy inny sprzęt wykorzystywany podczas zabiegów kosmetycznych.

Gabinety oferujące więcej inwazyjnych zabiegów, na przykład dermabrazję, powinny korzystać z większych autoklawów kosmetycznych. Większa komora ciśnieniowa pozwoli na sterylizację nie tylko drobnych narzędzi, ale także większych elementów urządzeń używanych w gabinecie.

Autoklawy o pojemności 10 litrów i więcej sprawdzają się tam, gdzie powstaje duża ilość odpadów medycznych. Przed ich utylizacją powinny one zostać poddane sterylizacji.

Wymóg pełnej sterylności jest kluczowy dla bezpieczeństwa zdrowotnego klientów. Zaniedbanie sterylizacji i zastąpienie jej prostą dezynfekcją jest nieodpowiedzialne i stanowi zagrożenie.

Autoklawy kosmetyczne są dostępne w ofercie beautysystem.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here