Ciąża mnoga

0
1639
bliźniaki

Radość z oczekiwania na przyjście na świat potomstwa przeplata się często ze strachem, obawami i różnego rodzaju problemami. To nic dziwnego – pojawienie się nowego życia w rodzinie zmienia dotychczasowy świat już na zawsze. Dziecko nie jest zabawką, którą można się znudzić i wyrzucić. Niestety, niektórzy mimo to postępują z dziećmi jak z zabawkami.

Świat zna nie jedną historię, w której ofiarami są niewinne dzieci

Dzieci, które przez dziewięć miesięcy rozwijają się w łonie matki, przyzwyczajają się do jej głosu, zapachu są później często przez tą samą osobę porzucane na pewną powolną śmierć lub mordowane. Dla człowieka o normalnej wrażliwości jest to czyn nie do zrozumienia i nie do wybaczenia, dla ludzi posiadających i wychowujących swoje dzieci jest to czyn godny najwyżej kary jaką tylko się da.

Jak dodać do tego świadomość, że na przykład dla takiego maleństwa zaraz po urodzeniu zapach skóry jego mamy jest najprzyjemniejszym zapachem i dodać do tego jak traktowane są niektóre dzieci przez swoje matki (i nie tylko), można na prawdę stracić wiarę w ludzi.

Prawdą jest, że zarówno wychowanie, jak i utrzymanie dziecka nie jest sprawą prostą. Każdy może mieć różną sytuację finansową, która bardzo wpływa na ilość problemów związanych z nadejściem potomstwa. A przecież, są sytuacje i to wcale nie rzadkie, że rodzice oczekują przyjścia na świat nie jednego dziecka, ale dwojga jednocześnie! Ciąża mnoga wiąże się z większymi wydatkami zarówno w czasie jak i w pieniądzach. Opieka nad dwójką maleństw to zadanie dla prawdziwego superbohatera, z ogromnymi pokładami energii i cierpliwości.

Nie każda para oczekująca dziecka wiąże jego przyjście na świat z jakimiś lękami czy obawami. Od czego to zależy? To oczywiste – od kilku czynników, które bardzo dobrze zna każdy z nas i za pewno wiele zaobserwował w życiu na przykład sąsiadów, członków rodziny, a może nawet sam doświadczył.

Z reguły najbardziej skomplikowana sytuacja może pojawić się u młodej ciężarnej kobiety, która według norm przyjętych przez społeczeństwo jest zbyt młoda na posiadanie dziecka. Taki przypadek można rozłożyć na jeszcze kilka innych sytuacji. Młoda kobieta, która zaszła w ciąże może mieć różną sytuację finansową. Czasami rodzice są w stanie pomóc jej zaopiekować się dzieckiem i wesprzeć przede wszystkim finansowe, ale nie zawsze tak jest i wtedy taka młoda kobieta wraz z dzieckiem staje się ogromnym ciężarem – i ona to czuje.

ciąża mnoga

Drugi czynnik na jaki można podzielić tę sytuację to sprawa związana z ojcem dziecka. Być może też jest młody i umywa się jak może od odpowiedzialności za dziecko, być może jest starszy, ale także nie chce brać za nie odpowiedzialności a tym bardziej wiązać się z matką dziecka na całe życie i tworzyć rodzinę – z prostego powodu, brak prawdziwej miłości w stosunku do kobiety lub zbyt krótka znajomość.

Jest też opcja – najlepsza, w której ojciec dziecka poczuwa się do pełnej odpowiedzialności za jeszcze nie narodzone dziecko i wspiera matkę, ponadto pragnie wraz z nią stworzyć rodzinę.
Sytuację można odwrócić bo przecież może być też tak, że to kobieta nie chce się wiązać na stałe z danym mężczyzną.
Najgorszy przypadek to taki, w którym ojciec dziecka nie jest znany i nie ma pojęcia o tym, że niedługo tym ojcem zostanie.

Sytuacja młodych mam często jest ciężka. Jednak po przebrnięciu przez te początkowe problemy okazuje się, że już po paru miesiącach a tym bardziej latach, człowiek nie wyobraża sobie życia bez tej małej istotki. Dzieci potrafią człowieka zdenerwować, ale znacznie częściej przynoszą radość, więc wszystko jest im wybaczane jak za dotknięciem magicznej różdżki.

Osobie stojącej z boku łatwo przychodzi wydawanie osądów na temat sposobu wychowania dziecka, na temat tego jak powinno się ono zachowywać a jak nie i wytykanie błędów rodzicom. To jeden z najgorszych typów ludzi, którzy prawdopodobnie uważają się za znawców również w innych tematach.

w ciąży

Trzeba pamiętać, że każde dziecko jest inne. Nawet mając kilkoro dzieci może się okazać, że jedna metoda wychowawcza do każdego z nich się nie sprawdzi. Genetyka jest bardzo zadziwiająca – każdy z nas ma inne linie papilarne, wiec czemu do każdego z nas miałby pasować ten sam schemat wychowania?

Jeżeli rodzice dobrze spiszą się w swojej roli mogą być pewni, że dadzą światu kolejnego wspaniałego człowieka, który w przyszłości z pewnością im się odwdzięczy. To z domu rodzinnego wynosi człowiek podstawowe wartości moralne, które owocują w jego przyszłym życiu. Nabywa je od pierwszych dni życia, więc dbać o ich rozwój trzeba od samego początku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here