Zabawki ben 10

0
1293
zabawki ben 10

Rodzice to ludzie naprawdę niezwykli, którzy muszą przede wszystkim wychowywać swoje dzieci, ale też muszą potrafić nawiązać i utrzymać z nimi bardzo dobry kontakt. Bez takiego kontaktu nie tylko nie da się wychować dziecka na porządną osobę, ale także nie da się mieć żadnej relacji z takim dzieckiem. Taka sytuacja na pewno byłaby dla rodzica bardzo niekomfortowa, bo rodzice przecież z definicji kochają swoje dzieci i zawsze chcą być z nimi możliwie jak najbliżej.

Mowa tu oczywiście o normalnych rodzinach, a nie o przypadkach patologii, bo tam może wyglądać to bardzo różnie i często wynika z tego mnóstwo negatywnych konsekwencji dla rodziców i dzieci.

Wszystko to jednak brzmi dość niezrozumiale, zupełnie tak jakby te słowa wypowiedział jakiś specjalista psycholog w swoim zawodowym języku, który jest zrozumiały tylko dla grona tych, którzy odebrali takie samo wykształcenie. Życie jednak wygląda inaczej, a przeciętny opiekun dziecka nie jest z wykształcenia psychologiem lub pedagogiem a mimo to musi radzić sobie z codziennymi problemami, których potrafi przysporzyć dziecko.

Na czym więc miałoby polegać to nawiązywanie właściwej relacji z takim małym dzieckiem?

Bardzo dużo zależy przede wszystkim od tego, jakie jest to dziecko i jak było do tej pory wychowywane. Warto przede wszystkim poobserwować co wzbudza największe zainteresowanie tego konkretnego osobnika, bo być może po prowadzeniu takiej obserwacji przez dłuższy czas uda się zauważyć pewne wzorce. Mówiąc prościej, rodzic wtedy zauważy, czym interesuje się jego dziecko. Trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, że jest to osobnik bardzo młody, który większość swojej uwagi skupia na zabawie.

zabawki samochodziki

Oczywiście rozgrywka, jaką się zajmuje, może mieć różne formy, jednak ktoś uważny zauważy, szybko co interesuje takie dziecko bardziej a co mniej. Taka obserwacja może przynieść bardzo ciekawe efekty i wnioski. Zwłaszcza jeżeli okaże się, że dziecko jest fanem jakiejś konkretnej postaci czy bajki takiej jak na przykład Ben 10. To był oczywiście tylko pierwszy podstawowy krok. Kolejny będzie polegał na tym, aby samemu poznać fabułę tego, czym interesuje się dziecko w taki sposób, by być w stanie z nim efektywnie i ciekawie rozmawiać.

Dla wielu dorosłych może wydać się to bardzo dziwne, jednak chodzi tutaj przede wszystkim o to, żeby zniżyć się do poziomu dziecka tak, aby być przez niego rozumianym. Jeżeli ktoś próbowałby rozmawiać z dzieckiem ze swojego własnego poziomu, to najprawdopodobniej nic by z tego nie wyszło, bo osoby dorosłe z natury są zbyt poważne i aby zainteresować sobą dziecko muszą przynajmniej w pewnym sensie z powrotem stać się dziećmi.

Jeżeli ktoś uważa, że obserwując własne dziecko, w taki sposób jak przedstawiono to powyżej, traci tylko czas, to bardzo się myli, ponieważ dzięki takiemu przeglądaniu się może nie tylko lepiej rozmawiać z dzieckiem, ale bardzo często ma także podane na tacy pomysły na prezenty z różnych okazji bez względu na to, czy będą to urodziny, czy jakieś święta. Dziecko zainteresuje się nim na pewno. Takim prezentem mogą być na przykład zabawki Ben 10.

Większość rodziców z całą pewnością przyzna mi rację, że najcenniejszy dla nich jest uśmiech na twarzy ich pociechy. Dlatego czasem po prostu warto samemu wrócić do poziomu dziecka, bo prezent z bajki Ben 10 na pewno bardzo spodoba się każdemu fanowi tej kreskówki.

Dlaczego tak ważne jest to by dziecko, miało w miarę nowoczesne zabawki?

nowe zabawki

Chociażby ze względu na wszystkich jego rówieśników. Osoby dorosłej może wydawać się to zupełną błahostką, jednak dzieci bardzo dużo uwagi przywiązują do tego, aby ich wszystkie rzeczy, ubrania i zabawki były związane właśnie ten, co jest akurat modne. Oczywiście takie zachowania powinno się kontrolować i sprawdzać na bieżąco by nie przybrały one jakiejś bardzo negatywnej formy czy nie stały się zbyt silne.

To dobry moment na postawienie dziecku zdrowych granic i uświadomienie go ile rzeczy powinien posiadać i że nie musi mieć wszystkiego, co mają jego koledzy. Na przykładzie tak prostych rzeczy, jak zabawki można nauczyć dziecko wielu wartościowych rzeczy i zachowań pod warunkiem, że ma się odpowiedni pomysł jak to zrobić tak, aby dziecko zrozumiało i nie poczuło się urażone.

Nigdy nie należy jednak używać zabawek jako formy przekupstwa, takie postępowanie jest zdecydowanie złe i utrwala w dziecku niewłaściwe wzorce. Zabawka dla dziecka może być nagrodą za właściwe zachowanie, ale nigdy nie powinna być formą zapłaty za zrobienie czegoś konkretnego przez dziecko.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here