Cokół kuchenny

0
1079
Cokół kuchenny

Wybór mebli kuchennych jest trudny. Większość osób poszukuje mebli które będą praktyczne, ponadczasowe a także modne. Styl mebli uzależniony jest także od wielkości danego pomieszczenia. Do małych, ciemnych kuchni najlepiej pasują meble minimalistyczne, pozbawione uchwytów, zaś do kuchni dużej i jasnej doskonałym wyborem są meble w ciemnych kolorach.
Wybierając meble należy zwrócić uwagę również na niektóre detale.
Z pewnością nie bez znaczenia są odpowiednie uchwyty. Nadają one meblom charakteru i niepowtarzalności. Warto wybierać uchwyty pasujące do stylu w jakim urządzona będzie kuchnia, a także modele praktyczne.
Istotny jest także cokół kuchenny. Niektóre modele mebli kuchennych pozbawione są cokołu.
Jednak znaczna większość osób decyduje się na cokoły w swojej kuchni. Są one dodatkową ozdobą mebli, ale przede wszystkim zapobiegają dostawaniu się zanieczyszczeń pod meble. Jest to bardzo ważne, gdyż odkurzanie i mycie przestrzeni pod meblami często jest utrudnione.
Doskonale gdy cokoły wykończone są gumą, która zatrzymuje wodę i inne płynne substancje. Zapobiega to niszczeniu się mebli.
Cokoły wykonane są przeważnie w tym samym odcieniu co meble, bądź w kolorze kontrastowym.
Najczęściej są one jedynie dostawione do nóżek, jednak warto wybrać cokoły nieco droższe, które są do nóżek przymocowane poprzez specjalne uchwyty. Takie cokoły są stabilniejsze i nie przewracają się.
Należy pamiętać o regularnym myciu cokołów odpowiednimi preparatami oraz o myciu przestrzeni pod meblami.

odzyskajdzien.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNa studiach
Następny artykułPraca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here