Dlaczego warto odwiedzić Dubaj

0
921
Dlaczego warto odwiedzić Dubaj

Znów niedługo zbliża się okres wakacyjny. To jest ten czas kiedy każdy pracownik może głęboko odetchnąć i dać sobie odpocząć od tego co musi robić na codzień. Obecnie już w maju trzeba planować wszelkie wakacyjne eskapady, ponieważ wszystkie najciekawsze terminy mogą być zaklepane przez współpracowników z firmy. W większych korporacjach wymagane jest od pracowników, aby już na początku roku kalendarzowego określić swoje plany wakacyjne aż do grudnia danego roku. W takim przypadku korzystanie z ofert last minute może okazać się niemożliwe bądź bardzo ryzykowne. Niemniej jednak wiele biur podróży oferuje dość korzystane warunki również dla tych osób, które z dużym wyprzedzeniem zdecydowały się na ofertę i pokryły koszty lotów oraz pobytów.

Najciekawsze kierunki wyjazdów na wakacje w tropikach w sezonie maj – wrzesień 2019 to zdecydowanie niezmiennie jak co roku: Malta, Malediwy oraz Hiszpania. Niemniej jednak Polacy nie ograniczają się do tych samych kierunków i z roku na rok starają się poznać co rusz nowe miejsca. W związku z programami wspierania młodych rodziców oraz małżeństw dość popularne są też wakacje w Polsce. Tutaj prym wiodą góry, które na ogół są wybierane przez osoby, które na codzień mieszają nad zatoką Gdańską. Na drugim miejscu znajdują się kurorty takie takie: Sopot i Władysławowo. Tym samym osoby, które cieszyły się spokojem polskiego morza podwyższają poprzeczkę i wylatują za Morze Bałtyckie w poszukiwaniu luksusu i innego życia. W takim przypadku najlepszy okazuje się Dubaj. Jeśli należy myśleć o luksusie i innowacyjności na wakacje – Dubaj to najlepsze miasto. Nie tylko można zaznać tutaj bogactwo jakie na codzień mają najzamożniejsi szejkowie ale także można poznać kulturę wschodu i dowiedzieć się co jest na topie w świecie mody, elektroniki oraz motoryzacji. Dubaj to zakątek kraju, który przez ostatnie sto lat przeszedł największe zmiany gospodarcze i żaden kraj, jak ten nie pokazuje przepychu pod osłoną piasku i gorąca pustyni.

Na jaką pogodę można zatem liczyć w Dubaju. Zdecydowanie jest to odpowiedź na pytanie „gdzie na wakacje w październiku”, bo to właśnie wtedy pogoda jest znośna nawet dla tych osób, które nie są przyzwyczajone do bardzo wysokich temperatur i małej wilgotności powietrza. Niska wilgotność powietrza spowodowana jest częstymi burzami piaskowymi w tamtych regionach kraju. Niemniej jednak nie trzeba się nimi martwić, gdyż Dubaj posiada jedne z najlepszych systemów ostrzegania i przeciwdziałania burzom, które niosą za sobą tabuny piasku. Jednakże w przypadku pieszych wycieczek poza granice miasta zdecydowanie poleca się wykupienie wycieczki u lokalnych przewodników, którzy są w stanie bardzo szybko ocenić warunki pogodowe (w tym cieplne) i określić czy dany czas jest odpowiedni do tego aby zwiedzać niezamieszkałe, pustynne tereny na przedmieściach Dubaju.

Jeśli jakkiekolwiek miasto z bliskiego wschodu powinno znaleźć się na mapie życzeń Polaków to powinien być to właśnie Dubaj. Tylko tutaj można poznać zdecydowanie inną kulturę, kuchnię, urodę i architekturę.

freehostel.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDokąd na wczasy?
Następny artykułWycieczki po Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here