Dlaczego warto zainwestować w obuwie robocze?

0
1263

Według przepisów, jakie możemy znaleźć w kodeksie pracy, pracodawca musi zapewnić każdemu zatrudnionemu obuwie oraz odzież roboczą, zgodną z wymogami danej pracy. Możemy także spotkać się z sytuacją, kiedy pracownik kupuje obuwie i ubranie na własną rękę, lecz wtedy przełożony jest zobowiązany do wypłacanie dodatkowych pieniędzy. Według przepisów koszty konserwacji, czy prania również musi zostać pokryte przez pracodawcę.

Kodeks pracy

Obowiązujący obecnie kodeks pracy nie pozwala na pracę bez koniecznego obuwia ochronnego, takiego jak sandały ochronne. Mowa oczywiście o zawodach, w których takie obuwie jest wymagane. Odpowiednie buty to podstawa, kiedy mamy do czynienia z pracą stojącą. Kiedy wykonujemy różnej czynności, a stopy całe dnie znajdują się w tej samej pozycji, to jesteśmy narażeni na różne urazy, a na dłuższą metę nawet na deformacje. W związku z tym zapewnienie sobie odpowiedniego obuwia nie tylko zwiększy komfort naszej pracy, a także pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie. W czasie zakupu musimy jednak zwrócić uwagę, aby rozmiar był idealny. Jeśli tego nie zrobimy, nawet sandały ochronne najwyższej jakości nie spełnią swojej funkcji tak, jakbyśmy tego oczekiwali.

Bezpieczeństwo w czasie pracy

Kiedy praca jest wykonywana w odpowiednim obuwiu, na przykład sandałach ochronnych, to staje się ona znacznie bezpieczniejsza, komfortowa, a higiena stoi na wyższym poziomie. W związku z tym musimy przyłożyć dużą wagę do tego, jakie buty wybierzemy. Pod uwagę należy wziąć warunki klimatyczne, z jakimi mamy do czynienia w naszej pracy. Zupełnie inaczej wybiorą osoby, które cały rok pracują na zewnątrz, a inaczej osoby, które swoją pracę wykonują w pomieszczeniach.

Firmy produkujące obuwie robocze oferują swoim klientom szeroką gamę butów, które bez większego problemu możemy dopasować do swoich potrzeb. Trzewiki robocze, sandały robocze, gumowce, półbuty robocze czy białe, robocze obuwie to tylko góra lodowego tego, pośród czego możemy wybierać.

Zakłady przemysłowe

Osoby pracujące w takich miejscach powinny postawić na buty wodoodporne, antypoślizgowe oraz odporne na przebicie czy zgniecenia. Bez większego problemu jesteśmy w stanie znaleźć obuwie, które zapewni nam bezpieczeństwo. Antypoślizgowe, odporne na ścieranie, antyelektrostatyczne oraz takie, które radzą sobie z kwasami o małym stężeniu, to właśnie podeszwy, z których możemy wybierać. W przypadku pracy w magazynie hurtowni czy stacji paliw właśnie takie buty świetnie się sprawdzą. Z kolei osoby pracujące na mrozie powinny zdecydować się na obuwie z podeszwami odpornymi na niskie temperatury. Dodatkowe ocieplenie sprawia, że sama praca nie dość, że jest znacznie bezpieczniejsza to i przyjemniejsza.

Kiedy zdecydujemy się na zakup obuwia roboczego, na przykład sandałów ochronnych warto skorzystać z oferty Demar. To zaufany producent, które swoim klientom oferuje produkty najwyższej jakości, służące przez wiele lat. Wiele zadowolonych klientów tylko to potwierdza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here