Klasyczny manicure – jak go zrobić krok po kroku?

0
1249
Klasyczny manicure

Manicure jest dzisiaj absolutnym must have każdej kobiety. Zadbane dłonie są bowiem najlepszą wizytówką, a w dzisiejszych czasach, gdzie dostęp do profesjonalnych zabiegów jest niczym nieutrudniony, coraz chętniej decydujemy się wykonać go w salonie. Salony dwoją się i troją, by zagwarantować wysokiej jakości, bezpieczne zabiegi. Manicure hybrydowy jest na równi popularny co depilacja. Wiele kobiet jednak woli wykonać manicure samodzielnie. Jeśli masz wprawę w malowaniu paznokci, możesz pokusić się o domowy zestaw do manicure np. hybrydowego i wykonać klasyczny manicure samodzielnie. Jak to zrobić? Nasz krótki poradnik poprowadzi Cię krok po kroku!

Klasyczny manicure krok po kroku

Każdy manicure należy rozpocząć od dezynfekcji dłoni oraz narzędzi używanych w zabiegu.

Kolejnym etapem jest usunięcie starego lakieru.

Następnie nakładamy oliwkę zmiękczającą na skórki, która ułatwi nam ich odsunięcie lub wycięcie. Warto najpierw zająć się skórkami, aby móc później łatwiej spiłować kształt paznokci.

Kiedy już skórki mamy odsunięte, przechodzimy do skrócenia paznokci. Do tego celu wykorzystujemy małe, wyprofilowane nożyczki do paznokci. Warto skrócić paznokcie na tyle, aby możliwe jeszcze było ich odpowiednie spiłowanie nadające im ostateczny kształt.

Teraz przechodzimy do spiłowania płytki paznokci i nadania im odpowiedniego kształtu. W tym celu użyj szklanego pilniczka, który jest delikatniejszy. Pamiętaj również, aby piłować paznokcie tylko w jednym kierunku.

Kolejnym etapem jest wypolerowanie płytki paznokcia. W drogerii znajdziesz specjalne do tego celu polerki oznakowane kolejnymi etapami. Miejscem z cyferką „1” piłujesz ewentualne nierówności płytki. Bokiem polerki oznaczonej cyfrą „2” wypolerujesz płytkę, nadając jej delikatny połysk, zaś bokiem z cyferką „3” wykonasz polerowanie końcowe, które sprawi, że paznokcie będą pięknie błyszczeć.

Ostatnim krokiem jest wtarcie kremu lub oliwki w skórki i płytkę paznokci, który podkreśli ich naturalny blask. Gotowe!

Dobry manicure nie zawsze musi kończyć się nakładaniem lakieru. Warto postawić na naturalny wygląd.

Manicure klasyczny w salonie

Możesz również udać się na taki zabieg do salonu. Manicure klasyczny wykonasz w każdym salonie manicure. Warto jednak podkreślić, ze w przypadku chęci uzyskania naturalnego efektu warto postawić na manicure biologicznym, o którym więcej przeczytasz na https://www.moment.pl/blog/manicure-biologiczny/. Tego rodzaju zabieg pozwala zachować nie tylko estetycznie dłonie, ale także zdrowe paznokcie.

Wybierając zabiegi w salonie, możesz oczywiście skorzystać z różnych technik manicure, dzięki czemu Twoje paznokcie za każdym razem mogą zyskiwać inny styl z zachowaniem oczywiście domeny klasycznego stylu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here