Do siego roku!

0
1185
Do siego roku!

Kilka tygodni temu w sylwestrową noc i tuż po niej nieraz słyszeliśmy życzenia „Do siego roku!”. Szczerze mówiąc mało kto wie jak na nie odpowiadać. Niewiele osób rozumie co znaczy do siego roku! Gdyby przetłumaczyć znaczenie dosłownie, to okaże się, że życzenia składane w ten sposób są trochę bez sensu. „Do siego roku” znaczy tyle samo co „do tego roku”. Co to za życzenia – do tego roku? Zrozumiałe jest życzyć szczęścia, pomyślności i zdrowia, ale do roku? W tym staropolskim powiedzeniu właściwie zawierają się wszystkie najważniejsze wartości, jakie nam są w życiu potrzebne. Jeśli ktoś nam życzy „do siego roku” to znaczy, że życzy nam jak najlepiej – życzy nam doczekania Nowego Roku. A co jest dla człowieka najważniejsze – życie! Nawet jeśli brakuje trochę szczęści i zdrowia a także kasy nie za wiele, to przecież najważniejszy dla nas, dla naszych bliskich i przyjaciół jest każdy kolejny wschód słońca o poranku.
Nowy Rok to zawsze nadzieja na zmiany. Nie czekamy, aż przyjdą same tylko podejmujemy noworoczne zobowiązania, które czasem są tak trudne do zrealizowania, że stają się nie lada wyzwaniami. Może zamiast poważnych postanowień o całkowitej zmianie dotychczasowego trybu życia lepiej zacząć od zmian drobnych – małych kroczków, które po czasie staną się krokami milowymi.
Każde działanie, które ma na celu zmianę na lepsze jest warte wysiłku. Nawet jak nie uda się osiągnąć wielkich wyników, rezultatów spektakularnych, to i tak warto próbować. A wszystko co się nie udało, czego nie zdołaliśmy osiągnąć zawsze można zostawić na dalszą przyszłość – już za kilka miesięcy znów powiemy sobie „Do siego roku!”.

pozytywnazmiana.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMatura
Następny artykułDolegliwości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here