Ile zarabia kosmetyczka?

0
1086
Ile zarabia kosmetyczka?

Każda z nas chce być piękna. Każda z nas z pewnością nie raz korzystała z usług kosmetycznych i wie, że dobry specjalista potrafi uczynić cuda i nie żal nam wtedy ani złotówki, gdy w zamian otrzymamy więcej pewności siebie i zachwyt znajomych.
Ale, tak naprawdę czy wiemy ile zarabia kosmetyczka?
Zacznijmy od wyboru. Możemy bowiem skorzystać z usług kosmetyczki pracującej w zakładzie kosmetycznym. Pozwoli nam to wyrwać się z domu, zrelaksować z dala od problemów życia codziennego i na chwilę zapomnieć o obowiązkach. W tym przypadku należy pamiętać o tym iż zakład do ceny wykonanej usługi doda ukryty koszt dzierżawy lokalu i innych kosztów związanych z prowadzeniem działalności. W odniesieniu do jednego klienta kwota nie będzie znacząca ale jednak różnica w cenie tej samej usługi wykonanej w domu a tam będzie widoczna. Nie zapominajmy jednak, że to właśnie klient ponosi te dodatkowe koszty by móc ponownie w przyszłości wrócić do salonu który dalej funkcjonuje a jeszcze nie zbankrutował. Inną możliwością jest skorzystanie z usług kosmetyczki mobilnej. Ponosi ona koszty eksploatacji sprzętu i dojazdu do klienta. W momencie gdy klientów w jednym rejonie miasta jest więcej koszt ten rozkłada się na mniejszy. Minusem jest tutaj czas poświęcony przez kosmetyczkę właśnie na dotarcie do nich.
Kolejną kwestią jest ilość i jakość usług proponowanych przez kosmetyczkę. Wyspecjalizowanie się w jednym zagadnieniu pozwala osiągnąć poziom niemal mistrzowski co przyciągnie klientów i będzie reklamą samą w sobie. W ten sposób kosmetyczka wyrobi sobie markę i renomę. I tak na przykład stylistka paznokci w zależności od miejscowości i metody jaką pracuje jest w stanie zarobić od 25 do 100 zł na kliencie. Część potrzebnych materiałów to koszt jednorazowy jak np. lampa UV. Pozostałe materiały jak lakiery, żele, pilniki, ozdoby kupione raz wystarczą na wykorzystanie ich dla kilku klientów.
Inny rodzaj proponowanych usług to makijaż. Większość potrzebnych materiałów również można wykorzystać wielokrotnie. Tutaj zarobki wahają się w granicach 50 do 200 a nawet 300 zł! Wszystko zależy od rodzaju makijażu i jego przeznaczenia.
Innym rodzajem usług kosmetycznych są różnego rodzaju zabiegi pomagające zadbać o ciało i skórę klienta jak masaże, pilingi, dermabrazje i inne. Zdecydowana większość wymaga dłuższego czasu stosowania, kontynuacji zabiegów i systematyczności. Jeśli wykonujemy zabiegi na polecanych i sprawdzonych produktach dzięki temu wpłynie to na częstszy kontakt z klientem który zauważając różnicę będzie chętnie wracał na kolejne zabiegi i polecał nas swoim znajomym. Pamiętajmy że szeptana reklama jest jedną z najskuteczniejszych! A nic nie świadczy lepiej o kosmetyczce jak zadowolony klient. Zabiegi pielęgnacyjne to zarobek od 20 zł za podstawowe zabiegi nie wymagające użycia specjalistycznego sprzętu, do 400-500 zł za zabiegi które wymagają od kosmetyczki zakupu odpowiednich narzędzi i produktów. Jeżeli w perspektywie mamy obsługę kilku klientów dziennie możemy łatwo zauważyć że zarobki za dzień pracy oscylują w granicach 100 do 500 zł.

batfinanse.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here