Jak odgrzybić organizm?

0
1048
Jak odgrzybić organizm?

W dzisiejszych czasach jesteśmy bardzo narażeni na działanie wszelkiej maści zarazków, zanieczyszczeń i drobnoustrojów. Jednym z zagrożeń dla naszego organizmu jest grzyb Candida, który pojawia się w naszym ciele w wyniku długotrwałego przemęczenia i stresu, w wyniku cukrzycy, podczas ciąży i terapii hormonalnej, ale również gdy bardzo długo bierzemy antybiotyk lub po operacji. Objawy kandydozy ogólnoustrojowej, bo tak nazywa się schorzenie wywołane przez drożdżaka, to przede wszystkim duża senność, zmęczenie, problemy z trawieniem. Jeżeli zmagacie się z kandydozą i zastanawiacie się, jak odgrzybić organizm w domowych warunkach, ale szybko i skutecznie, to koniecznie przeczytajcie ten tekst do końca.
Organizm możemy odgrzybić na trzy sposoby – za pomocą diety, ziół lub leków. Bardzo popularny jest olejek z oregano, który składa się z ponad 50 składników, które bardzo skutecznie zwalczają grzyby. Leki odgrzybiające są dostępne w aptekach, jednak często na receptę. Jeżeli stosujemy suplementy diety, zwracajmy uwagę by zawierały one m.in. kwas borowy, miedź lub azole. Pamiętajmy, by unikać antybiotyków – na początku faktycznie pomagają, ale później doprowadzają do rozrostu drożdżaków Candida w naszym organizmie. Do ziół odgrzybiających zaliczany jest chociażby bardzo popularny aloes, piołun czy echinacea. Warto zaopatrzyć się w nalewkę z łupin orzecha czarnego, a do potraw dodawać dużo czosnku oraz tajemniczo brzmiącego Złota Inków, czyli bardzo popularnej ostatnimi czasy komosy ryżowej.
Odgrzybianie organizmu za pomocą diety opiera się przede wszystkim na całkowitym wykluczeniu z diety białej mąki, cukru, także tego zawartego w większości owoców i przetworów, taki jak sery, alkohol czy keczup, oraz drożdży. Kluczem do sukcesu będzie dokładne czytanie etykiet oraz zrezygnowanie z przetworzonej żywności na rzecz warzyw z niską zawartością skrobi, kiszonek, cytrusów, pieczywa na zakwasie oraz jajek. Na czas odgrzybiania powinniśmy odstawić także alkohol, kawę i czarną herbatę.

malamama.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here