Odpowiednie czyszczenie przepływomierza

0
1013
Odpowiednie czyszczenie przepływomierza

Przepływomierz to jeden z istotnych czujników w każdym aucie, który to odpowiedzialny jest za przepust powietrza, który trafia do kolektora silnika. Dzięki niemu pokładowy komputer w aucie wylicza odpowiednią dawkę paliwa. Przepływomierz znajduje się przeważnie w przewodzie za obudową filtra powietrza. Objawy jego niesprawności często bywają podobne, jak w przypadku sondy lambda, czyli nierówna praca silnika, brak mocy oraz większe spalanie.
Przepływomierz, po przekroczeniu stu do sto dwudziestu tysięcy kilometrów przebiegu może przestać działać prawidłowo Jeśli czujnik w nim przestanie mierzyć ilość powietrza, sterownik na podstawie niewłaściwych danych będzie wyliczał złe dawki paliwa, co może przyczynić się do nierównej pracy silnika.
W samochodach z mniej zaawansowanymi instalacjami gazowymi przepływomierze bardzo często ulegają awarii w wyniku wybuchów gazu w układzie dolotowym. Przepływomierz bardzo często psuje się też z powodu niewymieniania filtrów powietrza w określonym czasie. Ponadto jego żywotność skraca się diametralnie w sytuacji, gdy silnik jest bardzo mocno wyeksploatowany. Z tego też powodu niezwykle istotnym zadaniem jest odpowiednie oraz regularne czyszczenie przepływomierza.
Ze względu na dość wysoką cenę zakupu tej części, znaczna ilość kierowców samochodowych bardzo często decyduje się na czyszczenie tego urządzenia. Czynność ta nie należy do skomplikowanych zadań, dlatego też może ją samodzielnie wykonać każdy właściciel pojazdu samochodowego w przydomowym warsztacie.
Rozpoczynając pracę związane z czyszczeniem, warto mieć na uwadze fakt, że jest to bardzo delikatne urządzenie i mycie go domowymi metodami może w niektórych przypadkach doprowadzić do trwałego uszkodzenia tej części.
Większość firm zajmujących się produkcją chemii samochodowej do czyszczenia tej części oferuje specjalne oraz niezawodne preparaty zawierające w swym składzie szybkoschnące substancje myjące, które nie uszkadzają elektroniki.
Każdy właściciel powinien dbać o to, aby nie dopuścić do mocnego zabrudzenia tej istotnej części w samochodzie.

normalsi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here