Odżywka do włosów

0
1340
Odżywka do włosów

Każda z nas pragnie mieć piękne, lśniące zadbane włosy. Jednak droga, aby osiągnąć wymarzony efekt nie jest łatwa i wymaga samodyscypliny. Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja. Jak jednak pielęgnować włosy, nie mając pojęcia, czego nasze włosy, w gruncie rzeczy potrzebują? Po pierwsze zacznijmy więc od oceny ich kondycji. Przyjrzyjmy się im uważnie i zastanówmy się, czy są przesuszone i łamliwe. Może mają tendencję do przetłuszczania się u nasady, a końcówki są rozdwojone. Oceńmy także skalp, mianowicie, czy nie mamy problemów z łupieżem, czy jest on wrażliwy, czy spokojnie możemy próbować różnego rodzaju produkty, niekoniecznie tylko te, dla skóry skłonnej do podrażnień.
Po wstępnym odpowiedzeniu sobie na powyższe pytania, możemy zacząć zastanawiać się, nad doborem kosmetyków. Jeżeli wciąż nie mamy pewności, czego nam trzeba, skorzystajmy z pomocy specjalisty, który pomoże nam rozwiać wszelkie wątpliwości.
W drogeriach mamy do wyboru ogromną gamę kosmetyków. Skupmy się na podstawowych dwóch produktach, to znaczy szamponie i odżywce. Pamiętajmy, że szampon służy jedynie do zmycia zanieczyszczeń, które zebrały się na włosach. Nie ma na celu ich nawilżać, naprawiać czy nadawać blasku. Często takie rzeczy producent obiecuje nam na etykiecie, ale kiedy przyglądniemy się jak wygląda skład, okazuje się, że nie ma w nim nic, co mogłoby sprawić, aby obietnica mogła się ziścić. Tak więc, o ile do szamponu nie koniecznie musimy przywiązywać dużej wagi, o tyle inaczej wygląda sprawa z odżywką tudzież maską. W woli wyjaśnienia, maska, a odżywka to jednej i ten sam produkt, który można używać zamiennie. Producenci często nazywają swoje produkty maskami, a potencjalni klienci, z niewiadomego powodu myślą, że ma ona lepsze działanie niż odżywka. Skoro ta kwestia została wyjaśniona, przejdźmy do najważniejszej części, mianowicie, jaką maskę wybrać? Odżywka na włosy powinna być dobrana ze względu na porowatość włosa. Wyróżniamy trzy rodzaje, czyli niskoporowate, średnioporowate i wysokoporowate. Istnieje mnóstwo artykułów jak rozpoznać swój typ włosa. Następnie przechodzimy do rodzajów odżywek, istnieją maski proteinowe, emolientowe i humekantowe, tworzące grupę PEH. Aby kondycja naszych włosów się poprawiła, musimy zrównoważyć pielęgnację, na tych trzech poziomach. Proteiny to budulec włosa, ale bez nawilżenia może dojść do odwrotnej sytuacji niż byśmy oczekiwały. Jeśli włosy się puszą, są matowe i pozbawione blasku, być może posiadają za dużo protein, a więc musimy im dostarczyć emolientów i humekantów. Humekanty, to najprościej mówiąc substancje nawilżające włosa, ale aby je tam zatrzymać należy użyć oleju, który zamknie łuskę włosa. Do tego z kolei właśnie służy emolient. Temat odżywek jest bardzo obszerny, ale należy pamiętać, że jedynie drogą prób i błędów cokolwiek osiągniemy. Teoretycznie każdy rodzaj włosa ma przypisane oleje, czy nawilżacze, które u większości osób się sprawdzą, natomiast nie jest powiedziane, że akurat u Ciebie nie zadziałają odwrotnie.

silvanspa.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here