Paletki do oczu

0
2135

Makijaż twarzy wykonywany jest praktycznie codziennie przez wiele kobiet, ale coraz częściej i mężczyzn. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że wykonując jakikolwiek makijaż, lekki – dzienny, czy mocny – wieczorowy, w szybki sposób można pogorszyć, zamiast upiększyć swoją urodę. Dlatego pamiętajmy o tym, że podstawową zasadą dobrego makijażu jest odpowiednio dobrany podkład do koloru twarzy.

Podstawowym błędem, jakie popełniają panie wybierając podkład do twarzy, jest porównanie koloru fluidu z kolorem skóry na ręce! Jest to karygodne, gdyż podkład zostanie położony na naszej twarzy, dlatego musi on pasować do koloru skóry naszej szyi, a nie ręki. Źle dobrany podkład, który znacznie się odznacza od koloru naszej szyi, już na samym początku sprawia, że makijaż nie wygląda dobrze.
Kolejną zasadą jest odpowiednie dobranie koloru cieni do oczu.

W sklepach kosmetycznych dostępne są różnorakie paletki do oczu.

Wystarczy wybrać jeden dobry produkt, za pomocą którego będziemy mogli stworzyć każdy makijaż. Producenci kosmetyków zazwyczaj dobierają tak kolorystycznie paletki do oczu, by osoby, które zakupiły dany produkt mogły wykonać zarówno delikatny dzienny makijaż oka, jak również mocny wieczorowy. Jednak nie tylko rodzaj paletki do oczu jest ważny. Bardzo istotne jest to, jaką ilość produktu nakładamy na powiekę i w jaki sposób to robimy. Pamiętajmy, że najpierw nakładamy bazę pod cienie, by dobrze i trwale trzymały się na powiece. Bardzo ważne jest również to, by po nałożeniu cieni, ładnie je rozetrzeć, blendowanie cieni jest niezbędne do zatarcia granic łączenia kolorów.

Warto także wybierać paletki do oczu, które posiadają kilka cieni matowych i kilka błyszczących. Nigdy nie wiemy, jaki makijaż będziemy robić w przyszłości. Dlatego decydując się na zakup paletki do oczu postarajmy się wybrać kilka cieni w brązach, zieleniach i fioletach, a także zdecydujmy się na cienie błyszczące, najlepiej wypiekane.
Każdy makijaż twarzy może być piękny, jeżeli będziemy znać kilka zasad. Bardzo ważne jest to, by zachować umiar na twarzy.

Gdy skorzystamy z paletki do oczu, która ma wiele ciemnych kolorów, a na naszych powiekach pięknie prezentują się ciemne cienie, to zrezygnujmy z mocnej szminki. Gdy makijaż oka jest mocny, dla kontrastu usta powinny być znacznie delikatniejsze. Warto także pamiętać o konturowaniu twarzy, nakładanie na kości policzkowe bronzera jest dosyć proste, jednak musimy pamiętać o tym, by produktu na pędzelku znalazło się niewiele. Lepiej powtórzyć czynność, niż robić makijaż od nowa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBaza pod cienie
Następny artykułWypadanie rzęs

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here