Wypadanie rzęs

0
2185

Wszystkie kobiety marzą o grubych i zadbanych rzęsach, niestety z wielu przyczyn osiągają zamierzony efekt dopiero po ich wytuszowaniu lub zabiegach w salonie kosmetycznych. Jeśli problem z rzęsami dotyczy również ciebie, poniższy tekst z pewnością okaże się przydatny.

Problem, jakim jest wypadanie rzęs, dotyczy bardzo wielu ludzi.

Najmocniej dotyka jednak kobiety, ponieważ to one marzą o długich i lśniących rzęsach, które są nieosiągalne przez wypadające i osłabione włoski. Efekt bez makijażu oczu może rozczarowywać. Przerzedzone i słabe rzęsy nie tylko nie są atrakcyjne, ale powodują dyskomfort ich właścicielki. Na szczęście istnieją domowe sposoby, dzięki którym nasze rzęsy po pewnym czasie na powrót staną się mocne i lśniące. Warto wypróbować wszystkie dostępne metody znajdujące się w internecie, zanim zdecydujemy się na wizytę w salonie kosmetycznym, która w niektórych przypadkach może okazać się kosztowna.

Najtańszą i najprostszą metodą jest regularne stosowanie olejku rycynowego, który nabędziemy w każdej aptece za parę złotych. Ważna jest tutaj systematyczność i cierpliwość. U niektórych pierwsze efekty będą widoczne po miesiącu, ale na bardziej opornych rzęsach nawet po trzech. Efekty są jednak warte czasu. Olejek nakładamy na rzęsy za pomocą starej i porządnie umytej szczoteczki od mascary. Po nałożeniu nie należy od razu kłaść się spać, ale odczekać parę minut, aby olejek miał czas na przyschnięcie, dzięki czemu podczas snu nie przedostanie się do oczu. Specyfik ten jest również skutecznym środkiem w walce z brwiami. Regularne stosowanie przyniesie efekty w postaci grubych i lśniących brwi, nawet jeśli są one słabo widoczne i przerzedzone.

Kolejnym sposobem są gotowe odżywki dostępne w drogeriach oraz aptekach. Opinie są jednak mocno podzielone. Niektóre klientki były zachwycone, inne uważały, że wyrzuciły pieniądze w błoto. Trzeba pamiętać, że odzywki są często bardzo drogie i nie gwarantują oczekiwanego efektu, dlatego początkowo warto zacząć od tańszych kosmetyków, które mogą zadziałać w identyczny sposób za ułamek ceny gotowych produktów. Przy stosowaniu gotowych odżywek również musimy uzbroić się w cierpliwość i nie zapominać o regularnym stosowaniu. W innym wypadku produkt może zadziałać nie tak, jak powinien.

Niestety zdarza się, że domowe sposoby zawodzą. Wtedy jedynym wyjściem jest wizyta w salonie kosmetycznym. Opcji mamy kilka. Możemy zdecydować się na przedłużanie rzęs, jednak osłabiają one naturalne włoski, dlatego warto skorzystać z innych metod, które polegają na odbudowie rzęs.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here