Pasze dla koni – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

0
1223
Pasze dla koni – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dla prawidłowego funkcjonowania konia kluczowa jest odpowiednia dieta. Zapewni ona nie tylko niezbędne składniki odżywcze, ale też energię niezbędną do życia. Dlatego warto zadbać o pełnowartościowe pasze dla koni.

Dlaczego pasze są dla koni najlepszym pokarmem?

Koń to zwierzę o wyjątkowej budowie ciała. Jego układ pokarmowy jest najkrótszy spośród wszystkich zwierząt gospodarskich. Jest to zaledwie dwunasta część całkowitej długości jego ciała. Istotna jest także budowa żołądka konia. Jest on nieduży, jednokomorowy i workowaty.  To wszystko sprawia, że zwierzęta te odżywiają się często, ale pochłaniają niewielkie ilości pokarmu. Stąd też musi on być pełnowartościowy. Żywienie konia powinno też odbywać się o tych samych porach. Nie lubią one bowiem nagłych zmian, które zakłócają ich rutynę. Takie różnice mogą też wpływać na samopoczucie naszego wierzchowca. Kolejnym ważnym aspektem jest rodzaj otrzymywanego pokarmu. Dlaczego to właśnie pasze są najlepsze dla koni? Zwierzęta te, gdy żyją na wolności, potrafią spędzać na trawieniu nawet szesnaście godzin w ciągu doby. Najczęściej jest to trawa i siano, które są bogatym źródłem celulozy. Bakterie znajdujące się w układzie pokarmowym konia są odpowiedzialne za rozłożenie jej do postaci umożliwiającej jej strawienie. Poza tym konie potrzebują także dużych ilości białka, witamin i soli mineralnych. Ważna jest także odpowiednia ilość energii, która zależy od tego, jaką pracę wykonuje zwierzę. Inne potrzeby ma bowiem koń wyścigowy, inne klacz-matka, a jeszcze inne koń wracający do zdrowia po urazie. Dlatego właśnie to pasze są dla koni najlepszą formą pożywienia. Pozwalają zawrzeć w niewielkiej i przystępnej porcji wszystko to, czego aktualnie potrzebują.

Pasze dla koni – jak je kupić?

Pokarm dla wierzchowca można przygotować samodzielnie, ale możemy też postawić na gotowe produkty od specjalistycznych firm. Zrobienie paszy dla koni wymaga posiadania odpowiednich składników. Wśród nich niezbędne wydają się otręby pszenne, które m.in. są bogate w białko i błonnik. Warto dodawać je do pasz dla klaczy źrebnych. Mają one bowiem właściwości mlekopędne. Pasze dla koni można też wzbogacić o owies, który pobudza i wzmacnia organizm wierzchowca. Jeśli jednak nie mamy czasu, by przygotowywać pokarm samodzielnie, skorzystajmy z oferty specjalistycznych sklepów. Znajdziemy je chociażby w internecie. Jeden z nich jest dostępny tutaj https://vital.sklep.pl/pasze. Producenci posiadają pasze dla koni o różnych potrzebach. Dzięki temu będziemy mieć zawsze pewność, że wybraliśmy odpowiednie rozwiązanie. Dodatkowo zyskujemy czas, gdyż nie musimy jechać po produkty. Wystarczy kilka kliknięć i pasze dla koni trafią pod wskazany przez nas adres. Postępując w ten sposób możemy być spokojni o dietę naszego wierzchowca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here