Poduszki do spania dziecięce, czym powinny się wyróżniać?

0
1245
poduszka do spania dla dziecka

Odpowiednio przygotowana przestrzeń, może zapewnić dziecku spokojniejszy i bardziej komfortowy sen. Najlepszym momentem, żeby wprowadzić poduszkę do spania, jest czas gdy dziecko zaczyna spać w łóżeczku. Wtedy ramiona malucha są już szersze niż głowa. Dziecku wtedy zdecydowanie wygodniej spać z poduszką.

Jaką poduszkę wybrać dla dziecka?

Prawidłowo wybrana poduszka dla dziecka powinna być miękka i płaska. Szczególnie, gdy dziecko uwielbia spać na brzuchu.
W przypadku, gdy dziecko zmienia bardzo często pozycje podczas snu, można wybrać poduszkę, która jest twarda, ale elastyczna.
Starsze dzieci mogą spać spokojnie na wyższym, bardziej anatomicznym modelu poduszki. Zaletą takiej poduszki jest to, że znakomicie dostosowuje się do kształtu ciała użytkownika.

Jeżeli chodzi o rozmiar poduszki do spania dla dzieci, zawsze powinien być on dobrany do wieku pociechy. Na powierzchni poduszki, powinna znajdować się wyłącznie główka dziecka. Ramiona nie powinny leżeć na poduszce.
Zadaniem poduszki jest stabilne i fizjologiczne ułożenie kręgosłupa. Wtedy zmniejszamy ryzyko pojawienia się wad postawy.

Poduszki do spania dla dzieci

Poduszka dla alergika

Wiele dzieci w dzisiejszych czasach ma alergię. Wybierając poduszkę dla dziecka, należy wziąć to pod uwagę. Bardzo ważna jest eliminacja alergenów z najbliższego otoczenia. Wybierając pościel dla malucha, powinniśmy szukać produktów antyalergicznych, wtedy mamy pewność że są wykonane z najwyższej jakości materiałów i nie stanowią zagrożenia dla dziecka. Poleca się takie wypełnienia jak: jedwab, kulki poliestrowe lub silikon.

Nowością na rynku są poduszki, które są nasączone specjalną substancją ActiGard. Dzięki temu taka poduszka absorbuje nieprzyjemne zapachy, zapobiegania rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów i roztoczy.

Wybór kompletu pościeli nie jest prosty. Liczba dostępnych produktów pozwala jednak na zakup poduszki odpowiadającej naszym i dziecka oczekiwaniom. Warto pamiętać, że właściwa pozycja w czasie snu zapewnia nie tylko dobry i efektywny wypoczynek, ale ma również istotny wpływ na zniwelowanie ryzyka wad postawy.

Przeczytaj też: http://www.blogprasa.pl/poduszki-dekoracyjne-dzieciece-czy-warto-kupic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here