Pokój dla chłopca – inspiracje

0
970
pokój dla chłopca - inspiracje

Wielu rodziców staje przed dylematem urządzenia przyszłego pokoju dla swojego dziecka. Jedni mają możliwość rozwinięcia wyobraźni i zaprojektowania wymarzonego wnętrza dla swojej pociechy. Inni zdani są na pomoc fachowców lub znajomych i przygotowanie pomieszczenia w sposób prostszy i funkcjonalny. Zanim zaczniemy szykowanie i odnawianie kąta dla dziecka, należy zastanowić się nad kolorem ścian, mebelkami oraz jego praktycznością. Inny pokój będzie dla chłopca, a inni dla dziewczynki. Należy także zwrócić uwagę na wiek dziecka.

W innym tonie urządzimy pokoik dla niemowlaka, innym dla przedszkolaka, a jeszcze inaczej powinien wyglądać pokój nastolatka. Dziewczynki zazwyczaj zachwycają się różowymi ścianami i pastelowymi dekoracjami. Jednak pokój małej kobietki nie musi jednoznacznie kojarzyć się z tym kolorem. Bardzo ładnie będą prezentować się beżowe ściany, białe mebelki i delikatne ozdoby.

Wybierając mebelki dla najmłodszych należy zwrócić szczególną uwagę na ich praktyczność. Królować tu będą minimalizm i funkcjonalna aranżacja. W pokoju niemowlaka najważniejszymi są łóżeczko, fotel, przewijak oraz ciepły dywan lub wykładzina, po którym będzie buszować pociecha. Wraz ze wzrostem dziecka, można dokładać różne meble, które będą przydatne przy przechowywaniu zabawek czy ubranek.

Pokój malucha powinien być urządzony w sposób jasny, bez ostrych i ciemnych kolorów

Barwy te spowodują, że dziecko będzie spokojniejsze, a także będzie czuć się w takim pomieszczeniu bezpieczniejsze. Kiedy dziecko zacznie rosnąć, na pewno wyrazi swoje zdanie na temat swojego wymarzonego kącika. Należy wtedy wziąć pod uwagę jego pomysły i starać się wdrożyć je w życie, w sposób przemyślany.
Jeśli chcemy urządzić pokój dla chłopca – inspiracje znajdziemy w wielu katalogach lub stronach internetowych, które podpowiedzą nam jak modnie i efektownie wykorzystać produkty istniejące na rynku.

pokój dla chłopca - inspiracje

O ile wnętrze dla chłopca do lat 3 powinno być w jasnych, mało intensywnych kolorach, o tyle ściany pokoju dzieci starszych należy pomalować w bardziej dynamicznych odcieniach. Kolor ścian jest bardzo ważnym elementem, a niejednokrotnie odmienia cały wystrój i charakter pomieszczenia. Aby dać dziecku swobodę przebywania we wlanym królestwie, opiekunowie powinni wybrać farby łatwo zmywalne, a także takie, na których nie widać plam. Dziecko będzie mieć wtedy wolność ruchu, a rodzic „spokojną głowę”, że ściana nie zostanie zabrudzona.

Wiele dzieci bardzo pozytywnie odbierze różnego rodzaju wzory ścienne, a samemu wnętrzu nadadzą one konkretny i wyszukany styl. Urządzając pokój młodego mężczyzny, należy zwrócić uwagę na rozmieszczenie mebli, a także wydzielenie specjalnych stref.

Powinno w nim znajdować się miejsce do nauki, spania a także zabawy. Pomieszczenie, w którym będzie przebywać dziecko powinno mieć wiele schowków i miejsc do przechowywania. Pozwoli to utrzymać porządek i ład podczas zabawy i po jej zakończeniu. Różnego rodzaju kosze, pufy, meble z szufladami pozwolą uniknąć bałaganu i niepożądanego chaosu. Takie ciekawe schowki nauczą młodego człowieka dbania o porządek i odkładania rzeczy na swoje miejsce.

fajny pokój

Biorąc pod uwagę zainteresowania swoich pociech, warto jest skupić się na stworzeniu specjalnej strefy do ich rozwijania. Jeśli młodzieńcy są aktywni sportowo, mają wiele energii i są rządni ruchu, można w takim pokoju zamontować huśtawkę lub mini ściankę wspinaczkową. Jeżeli natomiast chłopiec jest bardziej stonowany i woli wykonywać różnego rodzaju prace plastyczne lub majsterkowanie, opiekunowie powinni zadbać o stolik i wygodne krzesełko, które będzie jednocześnie pracownią dziecka. Odpowiedni dobór narzędzi takich jak kredki, kartki, sztaluga czy produkty do tworzenia, pozwolą rozwijać talent i wyobraźnię dziecka.

Oddzielną strefą w pokoju chłopca powinien być zakątek do spania i odpoczywania

Znajdować się w niej powinno łóżko, stolik i lampka nocna. Obecnie mamy możliwość wyboru ram łóżka. Może być ono standardowe w drewnianej lub metalowej obudowie lub takie, które będzie przypominało jakiś przedmiot np. samochód lub statek. Wielką atrakcją dla chłopców jest posiadania łóżka piętrowego, na którym w górnej części znajduje się materac, a pod spodem strefa do zabawy, która częsta staje się azylem dziecka.

Na podłodze powinien znajdować się wygodny dywan, który umożliwi młodemu człowiekowi wygodną oraz bezpieczna zabawę. Cały pokój dziecka powinien być kolorowy i ozdobiony ciekawymi elementami.
Przy urządzaniu wnętrza, każdy rodzic powinien brać pod uwagę sugestie swojej pociechy. To jest jego królestwo i to on powinien się w nim czuć swobodnie, bezpiecznie i szczęśliwie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here