Złoty środek chudnięcia

0
1044
Złoty środek chudnięcia

Wiele osób zmaga się z nieudanymi próbami odchudzania. Odbywają się na wiele sposobów – nieraz jest to dieta, której nie uda nam się utrzymać, innym zaś razem ćwiczenia, które porzuciliśmy, nie widząc żadnych efektów. Sama dieta bez ćwiczeń wydaje się być mało skuteczna, więc rodzi się tu pytanie – ile ćwiczyć żeby schudnąć?
Wszystko tak naprawdę kręci się wokół stworzenia deficytu kalorycznego. Żeby schudnąć, wystarczy wprowadzać do organizmu mniej kalorii, niż potrzebuje on na standardowe czynności życiowe. Wtedy zaczyna czerpać z zapasów tkanki tłuszczowej. Choć wydaje się to banalne, jest takie niestety tylko w teorii. W praktyce bowiem my się głodzimy, a organizm może czerpać energię również ze zmniejszania tkanki mięśniowej – a przecież kogo interesuje brak mięśni i zostawienie tylko obwisłych resztek tkanki tłuszczowej w pośladkach czy boczkach? Dlatego właśnie odchudzanie należy wspierać treningiem!
Odpowiedź na pytanie ile ćwiczyć żeby schudnąć można dać krótką – przynajmniej 3 razy w tygodniu, przez przynajmniej 30 minut w jednej sesji. Chodzi nam o to, by wykonywać ciśnienie przy wysokim tętnie – aby nie budować tkanki mięśniowej, a zamiast tego zmusić organizm do szybkiego spalania – i by ćwiczyć dosyć długo, ponieważ dopiero po tej magicznej połowie godziny twoje ciało zaczyna spalać odłożoną wcześniej tkankę tłuszczową, a nie świeże zapasy z niedawno zjedzonego śniadania. Takie ćwiczenia pozwolą nam na stworzenie deficytu kalorycznego bez głodzenia się – nawet jeśli zjemy tyle zawsze, ale poćwiczymy, to proces chudnięcia dalej trwa, ponieważ ciało spaliło więcej kalorii.
Oczywiście z ćwiczeniami nie można też przesadzić, jeśli zależy nam tylko na schudnięciu. Jest to pewna ironia losu – żeby schudnąć trzeba ćwiczyć, ale od ćwiczeń w nadmiarze tylko przytyjemy – dla odmiany w tkankę mięśniową! Dzieje się tak, kiedy ćwiczymy intensywnie jedną partię ciała, przy niskim tętnie i wielu powtórzeniach danego ćwiczenia, szczególnie w ciągu pierwszej pół godziny ćwiczeń. Ćwiczyć trzeba z głową!

przedsiebiorczapani.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak wygląda trawienie?
Następny artykułIle zarabia rezi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here