Plany noworoczne

0
471
Plany noworoczne

Nowy Rok, 1 stycznia to taki przełomowy moment, w którym wiele osób stawia przed sobą duże wyzwania. Może nawet już na kilka dni, tygodni przed tą magiczną datą określamy — czego to my nie dokonamy w kolejnym, nadchodzącym roku.
Często jeszcze w pierwszym tygodniu, czyli do około 6 stycznia jesteśmy na tej fali i wierzymy, że zaplanowane cele staną się realne. Jednak jeśli nie przyłożyliśmy się do konkretnego, krok po kroku, zaplanowania realizacji nowych celów — jesteśmy niestety skazani na porażkę. Większość osób porzuca swoje ważne, postawione przecież z poczuciem sensu i zaangażowaniem cele jeszcze w styczniu. Dlaczego?
Przyczyną może być to, że nie planujemy zmian realnie.
Jak zmienić swoje życie? To pytanie wiele osób zadaje sobie codziennie, nie tylko na przełomie rocznika.
Możesz potraktować temat pobieżnie, jak większość społeczeństwa i zapomnieć o celach już w pierwszym miesiącu. Możesz też podejść do tego strategicznie i planując zmiany przeżyć pierwszy rok, w którym naprawdę realizujesz to, na czym Ci zależy.
Nieważne, czy jest teraz styczeń, marzec, czerwiec czy może listopad. Twój Sylwester może zdarzyć się w dowolnym momencie w kalendarzu. Ważne, żeby zacząć prawdziwie planować i realizować własne cele.
Co zrobić konkretnie? Usiądź sam ze sobą na moment. Zastanów się, gdzie widzisz siebie za miesiąc, za pół roku, za rok a może za dziesięć lat? Wyobraź sobie dokładnie każdy detal, Każdy najmniejszy szczegół, na którym Ci zależy i chcesz go osiągnąć. Zapisz to.
Teraz kiedy już masz to czarno na białym, zmniejsz okres, któremu się przyglądasz. Określ, co dokładnie musi się zadziać w ciągu najbliższego roku. Co Ty masz do zrobienia, żeby to się stało?
A teraz jeszcze krócej. Popatrz na najbliższe trzy miesiące. Co masz do wykonania w drodze do realizacji zmiany swojego życia? 3 miesiące to za długo? Popatrz na najbliższy miesiąc, rozpisz go. Podziel miesiąc na konkretne tygodnie i wyznacz sobie zadania do wykonania. To muszą być konkretne, mierzalne czynności.
Działając w tym systemie regularnie, aktualizując plan co 3 miesiące, masz realną szansę zmiany swojego życia już od dziś, od teraz.

diamondchand.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułProblemy ze spaniem
Następny artykułZamawianie z Chin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here