Lampa sufitowa do kuchni – jaki model wybrać?

0
1853
Lampa sufitowa do kuchni – jaki model wybrać?

Lampa zamontowana w kuchni powinna zapewniać jasne oświetlenie całego pomieszczenia. Na co należy zwrócić uwagę podczas poszukiwania idealnego modelu?

W sklepach można znaleźć pełną gamę różnych lamp sufitowych, które także przeznaczone są do montażu w kuchniach. Szeroka gama ciekawych modeli sprawia, że klienci mają w czym przebierać – zarówno przy zakupach stacjonarnych, jak również tych on-line.

Czym warto kierować się przy poszukiwaniu lampy do kuchni? Na jakie parametry należy zwrócić wtedy szczególną uwagę? Jakie źródło światła będzie najlepsze?

Dobra lampa sufitowa do kuchni – czyli jaka?

Dzisiaj w kuchniach montuje się różne rodzaje oświetlenia, w tym także nadal popularne są różnorodne lampy wiszące. To alternatywa dla lamp montowanych w sufitach podwieszanych, które wymagają dodatkowych prac montażowych.

Lampę sufitową powinniśmy przede wszystkim dobrać indywidualnie do miejsca, w którym ma być ona zamontowana, a także do stylu aranżacji. Oczywiście, nie możemy zapominać o tym, jak ważne są jej parametry techniczne i materiały, z których jest wykonana.

Lampa do kuchni powinna:

  • wpisywać się w aranżację wnętrza – tradycyjnego, nowoczesnego
  • zapewniać komfort użytkowania – nie powinna przeszkadzać w korzystaniu z pomieszczenia
  • dawać jasne, pełne światło w całym wnętrzu – powinna stanowić ogólne oświetlenie wnętrza
  • być łatwa do utrzymania w czystości – w kuchni panują niekorzystne warunki, w tym podwyższona temperatura, wilgoć, tłuszcze, produkty spalania, które osadzają się na lampach
  • być energooszczędna – z kuchni korzystamy regularnie, dlatego też oświetlenie w tym pomieszczeniu nie powinno pobierać dużej ilości prądu

Sprawdzone lampy sufitowe do kuchni – co wybrać?

Do kuchni doskonale sprawdzi się lampa wisząca z rozszerzającym się kloszem ze szkła, metalu albo tworzywa z jednym źródłem światła, która całościowo oświetli pomieszczenie. Warto sprawdzić nowoczesne lampy Philips, które świetnie nadają się także do kuchni.

Gdy pomieszczenie ma niższą wysokość, można także zdecydować się na plafon zamontowany bezpośrednio pod sufitem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here