Łóżeczko dziecięce z przewijakiem

0
1038
przewijak

Pojawienie się w domu noworodka wiąże się z koniecznością przygotowania dla niego odpowiedniego miejsca w domu. Niektóre mamy przeglądanie ofert z akcesoriami dziecięcymi rozpoczynają już w momencie zobaczenia na teście upragnionych dwóch kresek. Jednak większość rodziców zajmuje się kompletowaniem wyprawki w drugiej połowie ciąży.

Współcześnie, gdy sklepy prześcigają się w różnorodnych ofertach skierowanych do przyszłych rodziców, zadanie nie jest łatwe. Nie raz trzeba będzie dobrze przemyśleć wybór rzeczy dla dziecka i odpowiedzieć sobie na wiele pytań typu: łóżeczko tradycyjne czy nowoczesne łóżeczko dziecięce z przewijakiem? Wózek typu 3 w 1 czy raczej gondola, a potem osobna spacerówka? I wiele, wiele innych.

Podstawową kwestią jest określenie, czy kącik dla noworodka będzie znajdował się w sypialni rodziców, a dziecko będzie spało razem z nimi na łóżku lub w łóżeczku dostawnym, czy też może od początku będzie przyzwyczajało się do własnego pokoju. Pierwsze z rozwiązań jest na pewno wygodne dla rodziców, kiedy maluszek nie rozróżnia jeszcze dnia i nocy i budzi się często na karmienie. Ponadto mamie osłabionej porodem i trwającym połogiem, łatwiej jest mieć dziecko blisko siebie i nie narażać się na dodatkowy wysiłek wstawania i konieczność odkładania dziecka do łóżeczka.

Taki maluszek wyczuwając również obecność rodziców jest często spokojniejszy i dłużej śpi. Opcja, kiedy dziecko od początku znajduje się w swoim pokoju, powoduje z kolei, że nie ma później problemu z rozstaniem się z rodzicami i spaniem samodzielnym. W trudniejszych momentach mama lub tata może zawsze zostać w pokoju z maleństwem i spać nawet na materacu.

Kolejnym zadaniem stojącym przed przyszłymi rodzicami jest kupno łóżeczka

łóżeczko dziecięce

Należy się zastanowić, czy lepsze będzie łóżeczko drewniane czy może turystyczne, które w razie potrzeby można spakować w niewielką torbę i zabrać ze sobą, na przykład jadąc do dziadków czy na wakacje. Obecnie większość sklepów z artykułami dziecięcymi ma w ofercie łóżeczko dziecięce z przewijakiem. Wówczas od razu mamy całe wyposażenie. Często dołączona jest też do niego specjalna kieszeń z przegródkami, służąca do przechowywania akcesoriów niezbędnych do przewijania, takich jak: pieluszki jednorazowe, nawilżane chusteczki, krem na odparzenia czy też bawełniane waciki do przemywania maleństwa.

Innym rozwiązaniem jest kupno komody z nakładanym na górę przewijakiem lub też osobny przenośny materacyk do przewijania, który można rozłożyć na łóżku. Trzeba wziąć pod uwagę komfort dziecka, ale też przede wszystkim wygodę dla mamy, bo to jednak ona najczęściej będzie zajmować się zmianą pieluszki maleństwa. Schylanie się nad dzieckiem leżącym na łóżku może okazać się w pierwszych tygodniach po porodzie bardzo problematyczne i powodować dodatkowy ból.

Z tego powodu większość rodziców decyduje się jednak na możliwość pielęgnacji dziecka na stojąco i zaopatruje się w odpowiedni do tego przewijak. Posiadanie komody czy dodatkowej szafki wraz z miejscem do przewijania na pewno przyda się do przechowywania dziecięcych ubranek, kosmetyków czy pościeli. Jednak nie każdy może sobie na to pozwolić, chociażby z powodu braku miejsca w mieszkaniu.

Łóżeczko dziecięce z przewijakiem łączy sobie wygodę i funkcjonalność. Dodatkowym atutem jest fakt, iż wszystkie akcesoria są już uwzględnione w cenie łóżeczka. Jest więc to też wyjście bardzo ekonomicznie, co ma często podstawowe znaczenie w przypadku młodych rodziców, którzy nie mają zbyt dużego budżetu na wyprawkę.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając łóżeczko?

łóżeczko dziecięce z przewijakiem

Z pewnością warto przyjrzeć się, jak wygląda ilość poziomów ułożenia materaca i dostosowanie ich i do wagi i etapu rozwoju dziecka. W drewnianych łóżeczkach są to zazwyczaj trzy poziomy, a w turystycznych często tylko dwa. Ostatni z nich jest konieczny, gdy maluszek zaczyna już stawać w łóżeczku. Gdy dziecko podrośnie i jest w stanie samo wyjść z łóżeczka, powinno mieć taką możliwość, dzięki przestrzeni powstałej po wyjęciu zazwyczaj dwóch lub trzech szczebelków, w przypadku tradycyjnego łóżeczka, lub rozsunięciu niewielkiego otworu w łóżeczku turystycznym.

Łóżeczka drewniane mogą posiadać jeszcze dodatkową wysuwaną szufladę na dole, w której można przechowywać dziecięce rzeczy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w małych mieszkaniach. Czasem takie łóżeczka mają też system kołysania, który można w razie potrzeby zablokować.

Urządzając kącik dla noworodka i kupując niezbędne meble i akcesoria warto kierować się wygodą zarówno dziecka, jak i rodziców. Racjonalnie trzeba również podejść do kosztów i wybrać to, co jest naprawdę potrzebne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here