Manekiny sklepowe jako urozmaicenie wnętrza

0
1225
Manekiny sklepowe jako urozmaicenie wnętrza

Manekiny sklepowe to element bez którego ciężko sobie wyobrazić wnętrza galerii handlowych. Korzystające z nich sklepy umieszczają je tak na witrynach jak i we wnętrzach sklepów. Sprawdzamy więc jakie pełnią zadanie, a także jak najlepiej dobrać kukłę do wnętrza swojego punktu usługowego.

Manekiny sklepowe – czym się charakteryzują i jakie mają zadanie

Manekiny sklepowe to nic innego jak kukły, które swoim wyglądem odzwierciedlają, bądź nawiązują do sylwetki człowieka. Ich funkcją jest zachęcenie potencjalnego klienta do przekroczenia progu sklepu i dokonania zakupu. Jednak nie chodzi o to, że robią to manekiny same w sobie. Liczy się tutaj stylizacja, którą na sobie prezentują. Właśnie dlatego musi być ona bardzo dobrze przemyślana, a na całej witrynie nie powinien panować chaos, który zaburza postrzeganie manekina. Taka sama zasada panuje jeśli chodzi o zastosowanie manekina sklepowego we wnętrzu punktu handlowego. Tam powinien być dobrze widoczny, a założona na niego odzież estetyczna i przyciągająca uwagę. Tylko w takich warunkach kukła jest w stanie spełnić swoje zadanie i przynieść korzyści właścicielom sklepów.

Manekiny sklepowe – naturalne, abstrakcyjne, specjalne…

Manekiny sklepowe powinny być dobierane według kilku wytycznych. Po pierwsze należy dobrać kukłę do posiadanego asortymentu. Na nic bowiem manekin dziecięcy w sklepie z damską odzieżą, w której nie ma żadnego dziecięcego ubranka. Takie wprowadzanie w błąd klienta nie przyniesie danemu punktowi sławy. Wręcz przeciwnie, raz oszukany klient może więcej nie wrócić w to samo miejsce. Właśnie dlatego należy dobrze pilnować swojej ekspozycji. Manekiny należy dobierać pod względem posiadanego asortymentu. Ich strój również powinien odpowiadać temu co można znaleźć we wnętrzu sklepu. Nie warto na manekina zakładać ostatniej sztuki, ponieważ wówczas może wystąpić problem przy sprzedaży. Kukły można podzielić na kilka grup. Pierwsze to te naturalne, które swoją sylwetką, a także ogólnym wyglądem przypominają żywego człowieka. Drugie mają charakter abstrakcyjny. Oznacza to, że są pozbawione ludzkich rys, czy też nawet kształtów. Objawiać się to może np. nietypową formą głowy. Jeszcze inne nazywa się specjalnymi. Do nich należą manekiny sklepowe, które odzwierciedlają osoby w rozmiarach plus size, a także kobiety w ciąży. Mogą to być również manekiny przeznaczone do prezentowania bielizny, czy odzieży sportowej. Te ostatnie można znaleźć na https://sklep.moremannequins.pl/. Wyróżniającą je cechą jest ich elastyczność. To ona sprawia, że właściciel uzyskuje możliwość wyeksponowania odzieży podczas ukazanie ruchu. Te wszystkie aspekty mają wpływ na sprzedaż w sklepie, więc warto się nieco zagłębić w temat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here