Najważniejsze pomieszczenie w domu

0
915
Najważniejsze pomieszczenie w domu

Kuchnia jest królestwem wielu polskich kobiet i coraz częściej, mężczyzn. W kuchni spędzamy najwięcej czasu.
Nawet jeśli posiadamy ogromny salon i jadalnię, po pewnym czasie okazuje się, że większość czasu spędzamy w kuchni. Jest to pomieszczenie, w którym spotykamy się na wspólne, rodzinne posiłki, prowadzimy długie rozmowy, a nawet zapraszany gości. Dzieci, po przyjściu ze szkoły, zabierają się za odrabianie lekcji w kuchni. Dlaczego tak się dzieje? Z czego wynika, tak duże powodzenie tego, często niewielkiego, pomieszczenia?
Od zawsze ludzie gromadzili się na wspólne posiłki. W większym gronie czujemy się bezpieczni. Bycie razem, ciepło ognia, smakowite zapachy, to wszystko sprawia, że jesteśmy zrelaksowani i dopisują nam humory. Chętniej rozmawiamy o naszych troskach, nadziejach i oczekiwaniach. Wspólne śniadanie nastawia nas pozytywnie do całego nadchodzącego dnia. W niedzielę, zasiadamy do rodzinnego obiadu i możemy poczuć bliskość otaczających nas osób. W zabieganym i stresującym świecie, wspólne posiłki, to odpoczynek od całego otaczającego nas zgiełku. Chcemy, żeby nasza kuchnia była miejscem ciepłym, przytulnym i otwartym dla bliskich nam ludzi.
Dlatego tyle uwagi poświęcamy umeblowaniu i wystrojowi kuchni. Zastanawiamy się, jak odpowiednio dobrać meble, sprzęt AGD, gadżety do kuchni, kolory ścian i podłogi – to wszystko ma znaczenie. Każdy element naszej kuchni, musi nie tylko do siebie pasować, ale również współgrać z naszymi zmysłami. Kuchnia ma być miejscem magicznym, niezwykłym. Każdy detal ma znaczenie.
Ustawienie mebli, musi współgrać z komfortem korzystania ze wszystkich urządzeń. Między kuchenką a zlewozmywakiem, musi być miejsce na blat, bo dzięki temu będziemy wygodnie przygotowywać posiłki. Drzwi od lodówki, powinny otwierać się na tę stronę, do której mamy łatwy dostęp. Szuflady z systemem samodomykającym. Podświetlane półki. Jest tyle możliwości na aranżacje kuchni w niepowtarzalnym stylu. Sam wybór wzorów, kształtów i kolorów szafek kuchennych, może przyprawić o zawrót głowy.
Dla uzyskania wymarzonej przez nas atmosfery kuchni, sięgamy po ozdoby i gadżety. W sklepach znajdziemy niezliczone ilości, najróżniejszych przedmiotów, dzięki którym nasza kuchnia zyska wyjątkowego charakteru. Solniczki, pieprzniczki, miseczki, ozdobne chochle, jednym słowem, wszystko co nam się zamarzy. Jeśli pragniemy jeszcze bardziej zaznaczyć wyjątkowość miejsca, możemy pokusić się o samodzielne wykonanie ozdób. Ręcznie pomalowane słoiki po kawie, zamienią się w kolorowe wazoniki, a uszyta przez nas ściereczka dopełni indywidualnego charakteru całego pomieszczenia.
Nie dziwmy się, że do tak przygotowanego i wykończonego z sercem miejsca, ściąga cała rodzina. Każdy, będzie chciał spędzać czas w otoczeniu najbliższych. Cieszyć się wspólnymi chwilami w naszej wymarzonej kuchni. Wspólne przygotowywanie posiłków, nie będzie przykrym obowiązkiem, ale radosną zabawą. Takie chwile zostają z nami na zawsze, bo kojarzą się z ciepłem domowego ogniska. Smacznego!

kopalniamarzen.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here