Szafa w sypialni – na co zwrócić uwagę?

0
958
Szafa w sypialni – na co zwrócić uwagę?

Gdy urządzamy swoją sypialnię, często stajemy przed wieloma dylematami. Głównym z nich jest właściwy dobór mebli i elementów wyposażenia. Na które sprzęty zdecydować się? Sprawą oczywistą jest wygodne łóżko, często również komoda lub szafka nocna. Co jednak z ubraniami, jeśli nie dysponujemy osobną garderobą? Czy szafa w sypialni to dobry pomysł?

W momencie, gdy mieszkanie posiada taki układ i powierzchnię, że jesteśmy w stanie wyodrębnić w nim osobne pomieszczenie na odzież, nie ma żadnego problemu. Jeżeli jednak mamy ograniczony metraż, wówczas szafa w sypialni wydaje się najlepszą z możliwych opcji. Ważne jest jednak, aby dobrze ją wybrać spośród bardzo szerokiego wachlarza rozmaitych wariantów. Wszystko musi być dopasowane tak, by pomieszczenie było estetyczne, praktyczne, a przy tym pełniło wciąż swoją podstawową rolę, związaną ze snem, relaksem i intymnością.

Przyglądając się ofertom sklepów meblowych, widzimy wyraźnie, że szafa w sypialni to bardzo duża rozpiętość produktów pod względem wielkości, form, kolorów, rodzajów tworzywa itp. Nie można zapomnieć, że mebel taki powinien spełniać pewne standardy, związane np. z funkcjonalnością, wygodą użytkowania, solidnością wykonania, pojemnością. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na podstawowe kryterium wyboru, jakim jest wymiar pokoju. Szafa w sypialni niewielkiej nie może być ogromna, z kolei przy bardziej przestronnym pomieszczeniu gabaryty mebla mogą się zwiększyć. Warto pamiętać, że jasne kolory nie przytłaczają ani nie pomniejszają optycznie. Częstym trikiem jest lustrzana szafa w sypialni, która nieco powiększy małe wnętrze. Posiada ona przesuwane drzwi, dzięki czemu dodatkowo nie zabiera miejsca podczas otwierania. Jest też pojemna, więc można przechowywać w niej naprawdę sporą ilość rzeczy, szczególnie że posiada nie tylko miejsca na wieszaki, ale również solidne, przestronne półki. Często mieszczą się w niej nie tylko ubrania, ale również buty, torby, dodatki, pościel, ręczniki, a nawet sprzęt sportowy, gadżety elektroniczne itp. Na dodatek lustro na ścianach szafy jest praktycznym elementem podczas ubierania się.

Przy ograniczonej powierzchni w pokoju nocnym na pewno można wykorzystać również inne modele. Narożna szafa w sypialni jest jednym z wariantów, które warto wziąć pod uwagę przy aranżowaniu pomieszczenia. Trzeba zatem pamiętać, że istotne są nie tylko same wymiary mebla, ale przede wszystkim jego konstrukcja i forma. Wersja narożna na pewno pozwoli zaoszczędzić i tak już mocno ograniczone miejsce, ustawić wszystkie elementy, a do tego umieścić wewnątrz niezbędne rzeczy.

To, jak będzie wyglądać szafa w sypialni, zależy również od upodobań jej użytkowników. Całość powinna też odpowiadać stylowi, w jakim urządzony jest cały pokój. Część osób wybiera wersje z płyty, inni zaś chcą, by ich szafa w sypialni wykonana była z najwyższej jakości drewna lub posiadała eleganckie motywy stalowe. Kupiony model powinien więc być połączeniem wszystkich tych czynników, aby korzystanie z niego było komfortowe, bezpieczne, a przy tym dawało przyjemny efekt wizualny w pomieszczeniu.

designsekcja.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here