Panele fotowoltaiczne – dlaczego są tak popularne?

0
1078
Panele fotowoltaiczne – dlaczego są tak popularne

Klasyczne źródła energii tracą powoli na znaczeniu na rzecz tych odnawialnych. Z roku na rok coraz bardziej doceniamy korzyści, jakie płyną ze stosowania alternatywnych źródeł energii. Dlatego systemy fotowoltaiczne stają się powoli stałym elementem polskiego krajobrazu. Co warto wiedzieć na temat tej technologii?

Jak działają panele słoneczne?

Energię słońca możemy wykorzystywać zarówno do ogrzewania wody, jak i produkcji energii elektrycznej. Do każdego z tych zadań wymagana jest odpowiednia instalacja. Jeśli chcemy ogrzewać wodę za pomocą energii słońca, postawmy na panele słoneczne. Obecnie stosuje się modele płaskie lub rurowe. Te pierwsze posiadają absorber z aluminiowej lub miedzianej blachy, który dodatkowo jest zabezpieczony wytrzymałą szybą. Panele słoneczne rurowe natomiast mają absorber zbudowany z pojedynczych pasów znajdujących się w próżni. Dzięki temu nie potrzebują one dodatkowej warstwy izolacyjnej. Panele słoneczne rurowe dają również możliwość podłączenia ich do centralnego ogrzewania.

Panele fotowoltaiczne – jakie są ich rodzaje?

Jeśli natomiast chcemy wykorzystywać energię słońca do produkcji energii elektrycznej, powinniśmy wybrać panele fotowoltaiczne. Moduły te składają się z pojedynczych ogniw fotowoltaicznych, które przechwytują promienie słoneczne i zamieniają je w energię elektryczną. Od liczby paneli fotowoltaicznych zależy moc generowana przez system. Oblicza się ją na podstawie rocznego zużycia energii przez gospodarstwo domowe. Na tej stronie znajdziesz fachową pomoc w tym zakresie https://sklep.ekotechnologia.eu/c/22/panele-sloneczne.html. Dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna zwróci nam się w ciągu kilku lat użytkowania. Panele fotowoltaiczne to duża inwestycja, która może liczyć na programy dofinansowania. Dlatego przed zakupem warto dowiedzieć się, z jakiej formy wsparcia możemy skorzystać. Panele fotowoltaiczne cechują się wysoką sprawnością i trwałością. Mogą działać bezawaryjnie nawet ponad dwadzieścia lat. Dlatego właśnie warto sięgać po rozwiązania wysokiej jakości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here