Programy dla dzieci

0
1248
programy dla dzieci

Dzieci, które oglądają telewizję mogą rozwijać się szybciej, ale jest warunek, który trzeba spełniać. To nie jest oglądanie telewizji cały dzień od rana do wieczora. Wtedy efekt będzie kiepski, a dziecko jedyne, co na tym zyska to uzależnienie, a na pewno nie o to nam chodzi. My chcemy żeby to wszystko dawało same pozytywne efekty, dlatego po naszej stronie jest wybieranie tego, co dla dziecka najlepsze.

Przecież przez pierwsze lata my mamy kontrolę nad dzieckiem i to my pozwalamy dziecku oglądać tyle i tyle telewizję. Wielu rodziców o tym zapomina i wydaje im się, że jeśli dziecko ogląda cały dzień programy telewizyjne to oni mają święty spokój, ale to wszystko jest do czasu.  Wszystko musi być z umiarem i trzeba stawiać, na jakość, a nie na ilość wtedy będą z tego pozytywne efekty i wielu rodziców może się o tym przekonać.

Czego dziecko może się nauczyć z programów telewizyjnych?

Nauka nie wszystkim idzie tak samo. Jedne dzieci oglądają programy z ogromnym zaciekawieniem zwracając uwagę na wszystkie szczegóły. Dla nich ma to wszystko znaczenie i one to, co oglądają zapamiętują. Inne dzieci oglądają wpatrzone w ekran jakby się na ten czas wyłączały i dla nich takie programy wiele nie wniosą. Dla tych pierwszych efekt będzie bardzo dobry, bo dziecko uczy się kolorów, liczenia czy pierwszych literek.

W takich programach jest to często powtarzane, dlatego dziecko nawet nie do końca wie, czego się uczy, ale się jednak uczy. W przyszłości może to wykorzystać. Właśnie w ten sposób dzieci uczą się pierwszych słówek w języku angielskim. To, dlatego warto właśnie takie edukacyjne programy wybierać dla dzieci, a przekonamy się, że można na tym bardzo dużo zyskać.

dzieci oglądają telewizję

Jakie programy można znaleźć dla swoich dzieci?

Oferta programowa jest bardzo duża, co oznacza, że dla każdego dziecka w każdym wieku znajdzie się coś ciekawego. Głównie są to bajki, ale bajka bajce nierówna. Można znaleźć takie bajki, z których dziecko uczy się kultury, dobrego zachowania i miłości do ludzi i zwierząt. Warto, zatem sprawdzać czy nasze dwuletnie czy trzyletnie dziecko ogląda programy przeznaczone dla niego gdzie nie ma przemocy czy to są bajki, w których główną rolę odgrywa przemoc i zabijanie. Pamiętajmy o tym, że dziecko oglądając bajki kopiuje to zachowanie i później będzie to odgrywało na nas i na swoich rówieśnikach czy rodzeństwie.

To wszystko ma ogromne znaczenie, dlatego trzeba będzie uważać jak dziecko do tego dochodzi i co ogląda. Kontrola musi tutaj być. Mamy programy, które uczą o zwierzętach, które przenoszą nas do świata dinozaurów. Można tak wymieniać bardzo długo to, co jest w ofercie. Na pewno nasze dziecko ma jakieś zainteresowania i w tym kierunku trzeba będzie mu przedstawić bajki, które mogą je zainteresować.  Im lepiej wybierzemy program dla dziecka tym lepiej wpłynie to na jego rozwój. My rodzice na wszystko czasu nie mamy, bo takie mamy dzisiaj czasy.

Można nam wiele zarzucać, ale niestety telewizja jest nam potrzebna. Jeśli pracujemy to telewizja, chociaż w jakimś stopniu pomoże dziecku w rozwoju. Jeśli dziecko będzie bardzo dużo czasu spędzać przy telewizorze to nie będzie mogło spać w nocy. Naładuje się wtedy bardzo mocno i ze spaniem będą ogromne problemy. Jeśli zadbamy o nasze dziecko to wszystko będzie w porządku i na spokojnie znajdziemy dla niego taki program, jaki jest najlepszy. Na początek wystarczy program gdzie dziecko będzie słuchało piosenek. Wtedy będzie zadowolone i będzie poznawało świat. Na pewno na tym wiele zyska i my również zyskamy.

dziecko i tv

Ograniczenie telewizji dla naszych dzieci

Jeśli dziecko godzinę czy dwie będzie oglądało telewizję to nic złego się nie stanie. Trzeba mieć nad tym kontrolę i trzeba tego przestrzegać. Tym bardziej, jeśli programy ma dziecko oglądać na telefonie. Telefon to urządzenie, które wciąga i dzieci i dorosłych, dlatego z jego użytkowaniem trzeba być ostrożnym. Wtedy nic dziecku nie będzie zagrażało. Pamiętajmy, że jest czas na programy telewizyjne i jest czas na to żeby dziecko samo się bawiło i korzystało z wyobraźni.

Często ta wyobraźnia rozbudowywana jest właśnie dzięki programom, które są podpowiadają i w ten sposób dziecko później stosuje to w swoim życiu. Tak bardzo często się zdarza w wielu domach.  Trzeba usiąść sobie i przejrzeć, jakie są dostępne programy. Robimy selekcje tych, które mogą nasze dziecko zainteresować i są bezpieczne od tych, na które nasze dziecko nie powinno nigdy trafić. Będzie trudno, ale trzeba znaleźć na to czas i wtedy będą z tego same pozytywne efekty dla dziecka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here