Projekty domów na wąską działkę – wybierz najlepszą opcję

0
1158
Projekty domów na wąską działkę

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć działkę, która w pełni odpowiadałby oczekiwaniom i budżetowi każdego inwestora. Parcele ulokowane w atrakcyjnej okolicy często mają niewielkie wymiary. Czy wąska działka może odebrać nam szansę na posiadanie funkcjonalnego i wygodnego domu? Absolutnie nie! Obecnie znajdziemy wiele projektów domów, które dedykowane są właścicielom wąskich działek. Co musisz o nich wiedzieć?

Czy można postawić dom na wąskiej działce?

Wiele osób uważa, że posiadanie wąskiej działki jest równoznaczne z utratą marzeń o eleganckiej posiadłości. Nic bardziej mylnego! Nawet na nietypowych parcelach można wznieść w miarę dużą konstrukcję. Trzeba tylko pamiętać o kilku aspektach i pogodzić się z ewentualną koniecznością wprowadzenia modyfikacji do początkowych planów. Czym w takim razie zazwyczaj charakteryzują się projekty domów na wąską działkę? Przede wszystkim są piętrowe. Dlaczego? Ponieważ dom parterowy o większym metrażu może po prostu nie zmieścić się na niewielkiej parceli. Nawet jeśli by się to udało, nie chcemy przecież pozbawić się możliwości stworzenia ogródka czy wyjścia na ganek. Nie oznacza to jednak, że nie da się postawić domu parterowego na wąskiej działce, nie odbierając jej przy tym funkcjonalności. Wystarczy usytuować dom wzdłuż działki zamiast w poprzek. Wszystko tak naprawdę jest kwestią dobrej organizacji. Warto kierować się przy tym rozsądkiem, ponieważ więcej nie zawsze znaczy lepiej. Trzeba mieć na względzie przyszłość i nie odbierać sobie ewentualnych możliwości wprowadzenia dodatkowych udogodnień.

Projekty domów na wąską działkę – czym powinny się odznaczać?

Funkcjonalny projekt domu na wąską działkę nie będzie szeroki, tylko wysoki. Właśnie dlatego na wymagających parcelach sprawdzają się konstrukcje piętrowe. Wybierając projekt domu, warto mieć na uwadze nie tylko wygląd samej budowli, ale też działkę. Dobrze jest pozostawić sobie przynajmniej mały kawałek parceli do późniejszego zagospodarowania. Świetnym pomysłem jest budowa altanki czy placu zabaw. Czasem lepiej zrezygnować z kilku metrów kwadratowych właśnie na poczet tego typu udogodnień. Zajmując całą przestrzeń, nigdy już tego nie cofniemy.

Projekty domów na wąską działkę powinny być rozplanowane w taki sposób, by mieszkańcom żyło się wygodnie. To właśnie komfort domowników jest najważniejszym kryterium przy wyborze projektu. Właśnie dlatego tego typu konstrukcje utrzymane są najczęściej w nowoczesnej stylistyce. Minimalistyczny design podkreśla ciekawą estetykę oraz skupia się na funkcjonalności.

Gdzie znajdziesz interesujące projekty domów na wąską działkę?

Spora część inwestorów wychodzi z założenia, że skoro wąska działka jest zaliczana do grona nietypowych, to trzeba koniecznie zlecić realizację projektu architektowi. Indywidualne projekty mogą być świetnym rozwiązaniem, ale tylko pod warunkiem, że mamy na nie wystarczająco dużo czasu i cierpliwości. Takie projekty wymagają bowiem częstych wizyt w studio, a ich tworzenie może potrwać nawet kilka miesięcy. Poza tym to niemały koszt. Dobrą alternatywą wydają się projekty domów na wąską działkę z pracowni projektowych, takich jak ta https://pracownia-projekty.dom.pl/na_waska_dzialke.html. Posiadanie wąskiej działki nie jest teraz dla nikogo zaskoczeniem, dlatego w ofertach pracowni znajdziemy mnóstwo ciekawych propozycji. Nie tylko będą one tańsze, ale też dostępne praktycznie ,,od ręki”. W znakomitej większości przypadków doskonale sprawdzą się nawet na parcelach liczących 15m2. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć, by znaleźć projekt domu odpowiadający naszym potrzebom, a przy tym nadający się na wąską działkę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here