Przekonaj się, dlaczego warto posiadać trampolinę!

0
1354
trampolina

Przyszła wiosna, lato za pasem, więc całe rodziny zaczynają spędzać coraz więcej czasu na świeżym powietrzu. Warto zadbać, aby ten czas wolny był spędzony miło i efektywnie. Jak możesz to zrobić? Bardzo dobrym pomysłem będzie trampolina dla dzieci, a raczej trampolina ogrodowa dla całej rodziny! Jest to sprzęt, który Polacy od lat chętnie kupują do swoich ogrodów. Sprawdzi się w zarówno w dużym, jak i małym ogródku.

Trampolina ogrodowa – trenuj, ćwicz, baw się!

Korzyści płynące z posiadania trampoliny będą odczuwalne dla całej rodziny.

Dla dzieci skakanie to świetna zabawa i szansa na odrobinę ruchu na świeżym powietrzu, który jak wiadomo oddziałuje korzystnie również na psychikę. Redukuje poziom stresu, pozwala na spożytkowanie zgromadzonej energii. Nie ważne czy posiadasz w domu przedszkolaka czy nastolatka, każde z nich pokocha tą aktywność. Trampolina ogrodowa ma bardzo dużo plusów!

Skakanie na trampolinie ma również swoje korzyści dla zdrowia:

– poprawia motorykę,

– poprawia koordynację ruchową,

– poprawia kondycję.

Każda z tych trzech kwestii jest bardzo ważna dla najmłodszych, zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy dzieci mają coraz mniej ruchu. Skakanie na trampolinie jest też skuteczną formą przeciwdziałania otyłości w wieku dziecięcym. Trampolina zachęci je do tej aktywności, bez konieczności specjalnego namawiania i odciągania na siłę od szklanego ekranu! 

Trampolina jest atrakcyjnym sprzętem również dla dorosłych! Przypomnij sobie czasy dzieciństwa i skacz na zdrowie. Spalone kalorie, wyrzeźbiona, ujędrniona i wysmuklona sylwetka przyjdą same! Bawiąc się z dziećmi na trampolinie zrobisz efektywny trening i nawet tego nie zauważysz!

Trampolina w ogrodzie to dodatkowa szansa na spędzenie wolnego czasu razem z rodziną i sposób na propagowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Ćwicząc i bawiąc się z dziećmi dasz dobry przykład, zatroszczysz się o ich zdrowie i zadbasz o relacje w rodzinie. 

Jaki sprzęt wybrać dla całej rodziny?

Trampolina dziecięca będzie genialnym pomysłem na prezent dla dzieciaków np. na dzień dziecka, urodziny lub z okazji pierwszego dnia wiosny! Jaki sprzęt wybrać, by mogła korzystać z niego cała rodzina? Trampolina ogrodowa to wydatek rzędu 500 – 2000 zł. W przypadku, jeśli ma korzystać z niego cała rodzina, a sprzęt na wystarczyć na kilka sezonów warto zapłacić więcej i postawić na dobrą jakość. Porady można szukać w sklepach, które oferują sprzedaż trampolin lub wśród osób, które mają je w swoich ogrodach. Trampolina ogrodowa powinna być dostosowana przede wszystkim do:

– wielkości ogrodu,

– wagi osób, które będą z niej korzystać.

Możesz kupić małą, jednoosobową trampolinę, batutę bez siatki (nie jest to dobry pomysł, jeśli mają korzystać z niej dzieci) lub naprawdę dużych gabarytów trampolinę dla dzieci. Nośność trampoliny określana jest na specyfikacji jako maksymalna waga użytkowników. Warto potraktować tą informację poważnie, ponieważ skakanie przez cięższe osoby może spowodować zniszczenie sprzętu. Niestety w takim przypadku żaden z producentów nie uzna reklamacji. 

Postaw na bezpieczeństwo i dobrą jakość wykonania: masywny stelaż, grubszą matę do skakania, porządne mocowania – sprężyny, większą ilość mocowań maty do sprężyn i grubszą siatkę ochronną.

Wybierz sprzęt, który najbardziej będzie odpowiadał Twoim potrzebom i skacz na zdrowie!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here