Sprężyny talerzowe

0
1293
Sprężyny talerzowe

Aktualnie dużo osób chce zdecydować się na sprężyny talerzowe. Czym charakteryzują się takie produkty? Gdzie są zazwyczaj stosowane?

Co to są sprężyny talerzowe?

Warto wyjaśnić, że sprężyny talerzowe to pierścienie stożkowe, które mają wycięty w środku otwór. Powstają z rozmaitych komponentów. Nierzadko są wykonywane z blachy sprężynowej, a potem dodatkowo poddawane obróbce cieplnej. Na skutek zastosowania stali sprężynowej albo nierdzewnej podkładki te charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami tłumienia. Biorąc pod uwagę obciążenia nie tylko statyczne, ale także dynamiczne. Ze względu na swoją budowę, sprężyny talerzowe mogą być bez żadnego problemu stosowane pojedynczo lub w formie całego pakietu. Co jeszcze warto wiedzieć na temat takich akcesoriów? Mogą być układane w odwrotnym kierunku albo przodem do siebie. To zaś gwarantuje sporą uniwersalność. Jakie jeszcze walory warto znać? To między innymi duża nośność przy stosunkowo małym ugięciu sprężyny. Warto wspomnieć o zdecydowanie lepszym wykorzystaniu przestrzeni – porównując to do innych elementów z tej konkretnej kategorii. Sprężyny talerzowe odznaczają się także wysoką trwałością zmęczeniową. Nie mają skłonności do odkształceń itp.

Jak mogą być zastosowane sprężyny talerzowe?

Sprężyny talerzowe DIN 2093 są coraz popularniejsze. Ze względu na powyższe właściwości, mogą być stosowane w różnego rodzaju sytuacjach. Podkładki talerzowe tego typu mogą mieć grubość wynoszącą od 0,2 do 10 mm. W jakich branżach takie akcesoria bardzo dobrze zdają egzamin? Na przykład biorąc pod uwagę systemy zawieszenia kotła w elektrowni. Sprawdzają się w przypadku zaworów bezpieczeństwa. Tak samo, jak pod kątem zabezpieczenia przez przeciążeniami rozdzielni transformatorowej. Sprężyny talerzowe DIN 2093 są wykorzystywane jako sprzęgła, mocowanie elementów obrabiarek, podnośniki linowe, hamulce bezpieczeństwa – dla dźwigów oraz tak samo dla podnośników. Kiedy jeszcze mogą być użyte? Sprężyny talerzowe są stosowane również jako hamulce do pojazdów kolejowych oraz budowlanych. To elementy, które gwarantują odpowiednią kompensację luzu na łożyskach kulkowych. Oczywiście, aby zapewnić sobie to uniwersalne zastosowanie warto zdecydować się na akcesoria od porządnych producentów. Dzięki temu sprężyny talerzowe będą miały jakość na odpowiednim poziomie. Nie trzeba również obawiać się o zbyt wysokie wydatki, ponieważ w tej branży panuje naprawdę spora rywalizacja. To natomiast mocno wpływa na atrakcyjne ceny.

Przeczytaj także: www.overclockers.pl/konwersja-pomiedzy-normami-iso-din-pn/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here