Spawanie konstrukcji stalowych – jakie niesie korzyści?

0
822
Spawanie konstrukcji stalowych

Konstrukcje stalowe są stosowane w rozmaitych dziedzinach naszego życia. Wyróżnia je trwałość i oraz odporność na korozję. W jakich sytuacjach są stosowane najczęściej?

Konstrukcje stalowe – jak są wykonywane?

Stal powstaje w wyniku połączenia żelaza z węglem. Jego właściwości nie były jednak od początku tak wysokie. Wraz z rozwojem technologicznym człowiek udoskonalił dobrze znany mu stop, dzięki czemu mógł wykorzystywać go w jeszcze większym zakresie. Dzięki temu stal ma dzisiaj szerokie zastosowanie. Wykonuje się z niej chociażby konstrukcje stalowe. Jest to szkielet stworzony ze stalowych elementów. Wykorzystuje się je m.in. przy budowie lotnisk, hal, czy wiat rolniczych. Coraz częściej znajdziemy je także na autostradach. Mamy tu na myśli bramownice, które umożliwiają chociażby montaż urządzeń do poboru opłat na trasie. Konstrukcje stalowe powstają w wyniku łączenia przygotowanych wcześniej elementów prefabrykowanych. Ich produkcją zajmują się specjalistyczne firmy.

Spawanie konstrukcji stalowych – jak jest wykonywane?

Elementy ze stali są tworzone na podstawie przygotowanych wcześniej projektów. Dzięki temu możliwe jest ich precyzyjne wykonanie. Ich łączenie natomiast jest możliwe na kilka sposobów. Najbardziej popularnym jest jednak spawanie konstrukcji stalowych. Rozwiązanie to jest nie tylko proste i szybkie. Spawanie konstrukcji stalowych nie obciąża bowiem dodatkowo elementów, tak jak ma to miejsce w przypadku śrub czy nitów. Do wyboru mamy kilka metod spawania. Więcej o tym dowiesz się tutaj https://cnc.barosz.pl/uslugi/konstrukcje-stalowe/. Spawanie konstrukcji stalowych metodą MIG polega na wytworzeniu łuku elektrycznego, który topi stal w towarzystwie obojętnego gazu ochronnego. MAG natomiast wykorzystuje w tym celu gazy aktywne.  Poza tymi dwoma metodami stosuje się również spawania TIG, które wytwarza łuk spawalniczy między elektrodą wolframową i elementem spawanym. Tutaj gazem chroniącym spoinę przed utlenieniem jest argon. Zastosowanie tych metod zmniejsza również ryzyko wystąpienia korozji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here