Stalka do noży – gadżet, który warto mieć w kuchni

0
116
Stalki do noży

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię? Ważne są nie tylko sprzęt AGD czy układ pomieszczenia, ale też odpowiednie wyposażenie kuchennych szuflad i szafek. Z pewnością nie może w nich zabraknąć kompletu profesjonalnych noży oraz stalki – gadżetu, który w razie potrzeby pozwoli szybko przywrócić im pierwotną ostrość.

Czym się kierować przy wyborze noży kuchennych?

Wśród wyposażenia kuchennego ważne miejsce zajmują noże. To niewielki, ale bardzo istotny na co dzień gadżet – są potrzebne do przygotowania właściwie każdego posiłku. Muszą być wygodne, skuteczne, umożliwiać szybkie krojenie warzyw, owoców czy pieczywa. Chcąc ułatwić sobie pracę, warto wyposażyć kuchnię w cały zestaw noży z różnymi końcówkami, o różnym przeznaczeniu.
Co jeszcze odgrywa istotną rolę? Bez wątpienia samo ostrze. Musi być mocne, odporne na uszkodzenia. Najlepsza będzie w tym względzie wysokiej klasy stal szlachetna. Nie bez znaczenia jest także rękojeść – choć ważna jest i estetyka, rączka musi przede wszystkim stabilnie leżeć w dłoni, nie przesuwać się, nie ślizgać.

Jak naostrzyć kuchenne noże?

Zakup dobrej jakości noży kuchennych to inwestycja na lata. Jak dobrze o nie dbać? Po pierwsze, należy przygotować właściwe miejsce do przechowywania. Ostrza nie powinny obijać się o inne przedmioty, bo te mogą je uszkodzić. Po drugie, lepiej unikać mycia w zmywarce – mycie ręczne, delikatnym detergentem pozwoli dłużej zachować ostrość noży kuchennych.
Ważne jest także regularne ostrzenie. Krojenie, nawet uważne, na desce kuchennej, prędzej czy później stępi każdy nóż. Wtedy przyda się stalka do noży – nieduży, niedrogi gadżet, który w dosłownie kilka sekund naostrzy stępiony nóż.

Jaka stalka do noży będzie najlepsza?

Niemal każdy sklep z akcesoriami kuchennymi oferuje także stalki do noży. Te różnią się rozmiarem, użytymi w produkcji materiałami, wykończeniem. Licząc na szybkie, wygodne ostrzenie noży, na pierwszym miejscu warto postawić jakość.
Ostrzałka do noży musi być wykonana z twardego, solidnego materiału. Istotna jest rękojeść, która pozwoli stabilnie trzymać ją w dłoni podczas ostrzenia noży. Najlepiej jeśli stalka do noży będzie pochodzić od sprawdzonego, polecanego przez innych użytkowników producenta.

Stalki do noży dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here